banner

Küçükçekmece’deki sigara cinayetinde soruşturma tamamlandı

Küçükçekmece'deki sigara cinayetinde soruşturma tamamlandı

Küçükçekmece’de sigara istedikleri Mustafa Mert Peker adlı lise öğrencisini ‘sigaram yok’ yanıtı üstüne darp ederek öldüren 18 yaşından küçük 3 değişken hakkındaki soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Peker’in göğsüne bıçak saplandıktan daha sonra tekme tokat dövüldüğü belirtildi.

İHA’nın haberine tarafından, Küçükçekmece sahilinde 17 Nisan 2017 tarihinde lise öğrencisi Mustafa Mert Peker’in öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Peker’i sigara vermediği için öldürdükleri öne sürülen 18 yaşından ufak 3 şüphelinin ” kasten öldürme, silahla yağma ve yaralama” suçlarından cezalandırılmaları istendi.

OLAYIN ARDINDAN KAÇMIŞLAR

Olay günü 16 yaşındaki Mustafa Mert Peker’in 17 Nisan 2017’de Gülşah Danki ve Semih Karaal’la birlikte Küçükçekmece Gölü’nün sahilinde bir bankta oturdukları anlatılan iddianamede bu sırada yanlarına gelen üç kişiden Ö.O.’nun (15) sigara istediği belirtildi. Peker’in ‘yok’ cevabı üstüne Ö. O’nun masadaki sigara paketini göstererek “Bu ne?” dediği, iki gencin sigaranın kız arkadaşlarına ait olduğunu söylemesiyle birlikte arasında kavga çıktığı açıklama edildi.

Ö.O.’nun Semih Karaal ve Mustafa Mert Peker’in karnına yumruk attıkları, bu sırada çenesine yumruk isabet eden Ö.O’nun cebinden çıkardığı bıçağı Peker’in göğsüne sapladığı, peşinde yumruk attığı kaydedildi. Şüphelilerden T.A.’nın da (17) bankın üzerine çıkarak Peker’in suratını tekmelediği, ağır yaralanan ve yere düşen Peker’in yüzüne Ö.O’nun bu kez elindeki bıçağın sapıyla vurduğu, olayın arkasında 3 şüphelinin kaçtığı belirtildi. Soruşturma zarfında alınan Adli Tıp Kurumu raporunda, şüphelilerin suçun yasal ve fiili sonuçlarına kavrama yeteneklerinin tam olduğu kaydedildi.

istanbul

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir