banner

Leylekler surlarda mola verdi

Leylekler surlarda mola verdi

Sıcak bölgelerde yaşamaları sevmeleriyle bilinen Leylekler, şehir halkı genelinde havalarında soğumasıyla birlikte toplu olarak göç etmeye başladı.

KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER

Leyleklerin bu halleri kameralara yansırken kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Yaz aylarının yaşandığı son günlerde leyleklerin soğuk bölgelerden sıcak bölgelere içten göçü başladı. Bir dizi halinde semada ilerleyen leyleklerin göç yolculuğunda dinlenme durağı bu seferde Fatih ilçesinde bulunan tarihi Topkapı surları oldu.

Akşam saatlerinde sürü halinde gelen leylekler surlara sıra sıra dizilirken, bir takım vatandaşlar bu cep telefonlarıyla ölümsüzleştirdi.

Topkapı, Edirnekapı ve çevresindeki surlara, burç ve kulelerde sıralanan leyleklerin birbirlerinin gagasına vurarak çıkarttıkları ses dikkat çekti.
 

‘ŞANS GETİRMESİNİ DİLİYORUM’

Leyleklerle ilgili iyi dileklerde bulunmak gerektiğini bildiren Tuğba Şahin Dönmez, " Çok değişik bir durum. Ben talih getirmesini diliyorum, göçle ilgili fena bir şey göz önünde bulundurmak istemiyorum.

Normalde depremle ilgili senaryolar vardır, leylekler görüldüğü vakit zelzele olur derler fakat böylece bir şey olmamasını umut ediyorum. Güzel dileklerde bulunarak leyleklerin göç zamanı bu zamanda güzel dileklerde bulunmak gerekir.

Az önce başka arkadaşlarım da bu değin leyleği bir arada daha önce görmemişler fazla şaşırdılar, ilk kere leylekler bu kadar görülüyor burada.

‘BÜTÜN SURLARDA LEYLEKLER VAR’

Ben yoldan geçerken gördüm yalnızca burada yok bütün surlarda leylekler var. Mezarlıkların o tarafta ve Edirnekapı tarafında da varlar" dedi.
 

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir