banner

Mardan Palace rezervasyon alımlarını durdurdu

Mardan Palace rezervasyon alımlarını durdurdu

Antalya’nın Kundu bölgesinde Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 2009 yılında 1.4 milyar dolara mülk edilen ve ’Turizmin Oscarları’ olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010’da ’Dünyanın En Lüks Oteli’ seçilen Mardan Palace Hotel, borçları yüzünden zorlama günler yaşıyor. Daha önce bir takım banka borçları yüzünden icralık olan otelde bir süredir rezervasyon alımlarının durdurulduğu kaydedildi. Açılışında Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton, Mariah Carey ve Monica Bellucci gibi yıldızları ağırlayan Mardan Palace Hotel’in, rezervasyon numaralarını arayan müşterilere, otelin kapalı olduğu ve rezervasyon alımı yapılamadığı belirtildi.

‘OTELİ KAPATMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ’

Rezervasyon numarası üzerinden yapılan aramalarda ‘Tesisimiz kapalı dolayısıyla rezervasyon alamıyoruz” diye yanıt verilirken, otelin kapandığı ve personel çıkışı yapıldığı yönündeki iddiaları Otel Genel Müdürü Selçuk Şentepe yanıtladı. Rezervasyon alınamıyor olmasının bambaşka mesele, otelin kapandığı söyleminin öbür mesele olduğunu dile getiren Genel Müdür Selçuk Şentepe, Ben hemen oteldeyim ve otel faaliyette. Otelin genel müdürüyüm, otelin çalışanıyım. Natürel fakat sıkıntılarımız var ama otelimiz kapalı yok. Açık kalacak, kapanmayacak da. Çünkü biz turizm tarihinin en iyi otellerinden biriyiz. Evet sıkıntılarımız var lakin geçici sıkıntılarımız, hiçbir zaman da oteli kapatmayı düşünmüyoruz” dedi.

‘OTELDE MÜŞTERI VAR’

Genel Müdür Şentepe, rezervasyon alımlarının durdurulmasıyla ilgili de ”bir hafta süreliğine kısıtladık sadece diğer hiçbir şey değil. Yalnızca bir hafta” değerlendirmesini yaptı.

Personelin işten çıkarıldığı iddialarının da doğru olmadığını belirten Şentepe, ”Ayrılan personelimiz var lakin içeride hala çalışan 670 personelim var. Otelde müşteri var” diye konuştu.

500 BİN KRİSTAL KULLANILDI

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un sahibi olduğu YAN 1989 Group’un, Türkiye’deki en kayda değer turizm yatırımı olan Mardan Palace Oteli, 180 bin metrekare alanda konumlandı. Yapımı için 10 bin metrekare altın, 500 bin kristal kullanılan Mardan Palace Oteli, İstanbul’un tarihi yapılarından esinlenilerek yapı edildi.

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) 

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir