banner

Merdiven altı silikon, göğüs kaybına yol açıyor

Merdiven altı silikon, göğüs kaybına yol açıyor

Adana Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Altınkaya, son dönemlerde doktor olmayan kişiler tarafından uygulanan merdiven altı göğüs silikonlarına bağlı hastalıklarla karşılaştıklarına uyarı çekerek, ilerleyen aşamalarda kanser görüntüsü veren bu silikonun zararlarının organ kaybına dek gidebileceğini bildirdi.

BU BELİRTİLER VARSA GÖRMEZDEN GELMEYİN!

İHA’nın haberine göre; Op. Dr. Altınkaya, sadece meme hastalıklarıyla ilgilenen bölgedeki tek polikliniğin Ulus Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne ast Adana Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde bulunduğunu kaydetti.

Her 8 kadından birinin meme kanserine yakalandığına uyarı çeken Op. Dr. Altınkaya, kadınların kendi kendilerini elle muayenesinin ve 40 yaşını aşmış kadınların her sene mamografi çektirmesinin erken teşhis açısından önemli olduğunu bildirdi.

Meme ucunda kanlı veya solgun akıntı, sancı gibi belirtilerle meme kanserinin anlaşılabileceğini kaydeden Op. Dr. Altınkaya, kadınların kendi kendine muayenede ise parmak uçlarıyla kitleyi bulabileceğini ifade etti.

“PLASTİK CERRAHLAR TARAFINDAN YAPILMALI”

Adana Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Altınkaya, son dönemlerde doktor olmayan kişiler göre hastalara yapılan merdiven altı enjeksiyon göğüs silikonlarına tabi hastalıklarla karşılaştıklarına da uyarı çekerek şunları söyledi: “Bunlar son derece zararlı. Sırık kanser yapıcı etkisi var demesek de son derece zararlı ve hastanın memesinin tamamının alınmasına dışarı giden bir süreçtir. Hem sızı, ağrı yapıyor hem biçimsizlik yapıyor. Görüntüde de doğrudan doğruya meme dokusunun içine nüfuz ettiği için kanser görüntüsü bile verebiliyor. Organ kaybına dek götürebiliyor. Bu işlemler plastik cerrahlar göre yapılmalı. FDA onaylı silikonların kullanılması ve sağlıklı bir operasyon gerekiyor.”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir