banner

MHP lideri Devlet Bahçeli’den ilk açıklama

MHP lideri Devlet Bahçeli'den ilk açıklama

MHP lideri Devlet Bahçeli'den ilk açıklama

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklaması şöyle:

“Türk milleti tarihi nitelikli demokrasi imtihanından alnının akıyla çıkmış, irade ve tercihini sandıkta göstermiştir. 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylandığı 16 Nisan 2017 halkoylaması yüksek bir katılım, takdir edilecek kolaylık ve güven ortamında tezahür etmiştir. Aziz milletimiz büyük bir olgunluk içinde sandık başına gitmiş ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesine bağımsızlık iradesiyle onay vermiştir. Bu çok manâlı bir başarı, dikkatsizlik ve ink?rı imkansız bir kazanımdır. Egemenliğin yeg?ne sahibi büyük Türk milleti ülkesinin geleceği hakkında son sözü söylemiş, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Buna herkes saygı göstermek ve riayet etmek durumundadır. Bugünkü sonucun ülkemize, milletimize, Türk demokrasisine ve siyasi partilerimize kutlu olmasını candan diliyorum. Ulusal iradenin evet yönünde tecelli etmesiyle devlet ve siyaset hayatımızda yeni bir döneme girilmiştir.

“ZORLAMA VE TEHDİTLER TÜRK MİLLETİNİN ÇOK BÜYÜK İRADESİYLE PÜSKÜRTÜLMÜŞTÜR”

Milliyetçi Hareket Partisi 16 Nisan 2017’ye değin üzerine düşen her görevi harfiyen yerine getirmiş, verdiği demokratik sözün ardında istikrarlı ve omurgalı şekilde durmuştur. Tüm dünyanın 16 Nisan Referandumuna uyarı kesilip hayır tercihinin öne çıkması için yaptığı baskı, şantaj, dayatma, baski ve tehditler Türk milletinin muazzam iradesiyle püskürtülmüştür. Bilinmelidir ama, Türkiye ulusal varlığını ve aydınlık geleceğini amaç bölge fazla çetin risk ve tuzaklarla doymuş nazik bir dönemden geçmektedir. 

Milli güvenliğimizi doğrudan niyet bölge mihraklar komplo ve saldırılarını ağırlaştırarak sürdürecektir. Üç kanlı terör örgütü PKK/PYD, FETÖ ve İŞİD’le içerde ve dışarda amansız bir mücadele verilmektedir. Irak ve Suriye’deki tehlikeli gelişmeler Türkiye için çok önemli ulusal emniyet risklerini beraberinde getirmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İŞİD ve PYD ile uğraş için Suriye topraklarındaki askeri harekatında kritik bir aşamaya gelinmiştir. İçerde ve dışarda aleyhinde karşıya bulunduğumuz milli güvenlik tehditleri şüphe değil ama çok önemli boyutlara ulaşmıştır. Bunun yanına devlet ve toplum olarak bünyemizi saran FETÖ mikrobu demin tamamıyla sökülüp atılamamıştır. Önümüzdeki baskı ve hassas dönemde birlik ve dayanışma ruhu içinde hareket edilmesi, cümbür cemaat için ulusal bir mesuliyet, hatta zorunluluktur. 

“AZİZ MİLLETİMİZİ AYDINLIK BİR GELECEĞE TAŞIMAK HEPİMİZİN MÜŞTEREK GÖREVİ OLMALIDIR” 

16 Nisan Referandumu sonrası siyasi cepheleşmelerin derinleşmesini durdurmak, toplumsal huzurun yıkımına yol açacak tutum ve hareketlerden kaçınmak ülkemizin geleceği açısından yaşamsal tartma taşımaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi herkesin vatan sevgisinden beslenen siyasi sorumluluk duygusu ile davranmasını içtenlikle ümit etmekte ve buna inanmaktadır. Türkiye hepimizindir. Aziz milletimizi aydınlık bir geleceğe taşımak hepimizin karşilikli görevi olmalıdır. 16 Nisan Referandumunun kampanya döneminde kıt imk?nlara aldırmadan içtenlikle, inançla ve azimle mücadele ederek ülkemiz için ettiğimiz yemininin gereğini yapan, bunun için çalışan bütün parti teşkilatlarımızı ve dava arkadaşlarımızı kutluyorum. Sandıktan evet oyunun çıkması için mücadele veren Sayın Cumhurbaşkanı’na, Sayın Başbakan’a, iktidar partisi AKP’ye ve şüphesiz bekamız için evet mührünü vuran Türk milletine şükranlarımı sunuyorum.”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir