banner

MKYK’da ‘yürüyüş’ konuşuldu

MKYK'da 'yürüyüş' konuşuldu

Toplantıda, CHP’nin ‘Hak Yürüyüşü’ en manâlı başlığı oluşturdu. Toplantıya 1.5 saat ara vererek ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı görüşmeleri üyelerle paylaşmadı.

Erdoğan, Almanya’nın kendisine konuşmak için salon devir etmemesine tepki göstererek, “Bu nasıl bir hitabe? PKK ve FETÖ’ye sağladıkları imkânlar apaçık” dedi. Erdoğan, parti teşkilatlarının daha yeni bir ruhla her tarafta oluşturulacağını, heyecanını kaybedenlerle vedalaşacaklarını söyledi.

Edinilen bilgiye takriben, toplantıda CHP’nin ‘Hak Yürüyüşü’ hakkında İçişleri Bakanı bilgi verdi. Yürüyüşe katılımın ortalama 15-20 bin civarında olduğu bilgisi paylaşıldı. Bazı MKYK üyeleri, CHP konvoyunun İstanbul’a girmesinden sonradan provokasyonlar olabileceğini, sayının katlanabileceğini dile getirerek, ‘güvenlik önlemleri arttırılsın’ uyarısında bulundu. Bakan Süleyman Soylu da, alınan güvenlik önlemlerinin her aşamada CHP yönetimiyle koordine edildiğini, provokasyon konusunda uyarı yapıldığını anlattı.

OHAL UZATILIYOR
15 Temmuz günü, TBMM, İstanbul ve bütün illerde yapılacak kutlama programı toplantıda enine boyuna anlatıldı. Mitinglerde kullanılacak materyaller ve şiirler paylaşıldı. Bu törenlerin gerisinde TBMM’nin 17 Temmuz’da mesaisine başlayacağı, benzer gün OHAL’in üç ay süreyle uzatılacağı dile getirildi.

TBMM Genel Komite’u içtüzük ve uyum yasaları için mesai yapacak. Bunların tamamlanmasının peşinde bir ay süreyle her yerde tatile girmesi planlanıyor. 

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir