banner

Neymar iyi niyet elçisi oldu

Neymar iyi niyet elçisi oldu

Fransa 1. Futbol Ligi (Ligue 1) ekiplerinden Paris Saint-Germain’e (PSG) 222 milyon avroluk rekor bonservis bedeliyle aktarma olan Brezilyalı yıldız Neymar da Silva Santos Junior iyi maksat elçisi oldu.

‘BURADA OLMAKTAN BÜYÜK SEVINÇ DUYUYORUM’

Neymar, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi’nde düzenlenen basın toplantısında, Milletlerarası Engelliler Sivil Toplum Kuruluşunun (Handicap International) iyi gaye elçisi olduğunu açıkladı.

Barcelona’dan PSG’ye 222 milyon avroya aktarma olan 25 yaşındaki Neymar, “Burada olmaktan ve iyi maksat elçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu gerçekte hayatımdaki benzersiz ve mutlu anlardan biri.” dedi.

Neymar, Handicap International ile yaptığı iş birliğinin başarılı olmasını temenni ederek, dünya genelinde böylece çok korunmasız insana asistan olmayı umduklarını söyledi.

‘İNSANLARIN CILT RENGİNİN NE OLDUĞU KAYDA DEĞER DEĞİL’

“Hepimiz eşitiz” Irkçılıkla ilgili görüşlerini de dile getiren Neymar, şöyle konuştu: “Bana göre ırkçılık yıllardır gündemde ve futbolun da içinde olan bir konu. Birkaç hadise gördük. Lakin halk, dünya ve her şey değişiyor. Bir şeyi andırmak istiyorum. Hepimiz eşitiz. İnsanların deri renginin ne olduğu manâli yok. Hepimiz aynıyız.” diye konuştu.

Ailesiyle Cenevre’ye gelen Neymar, basın toplantısı öncesinde BM Cenevre Ofisi önündeki sivillere karşın silahlı şiddete karşı mücadeleyi simgeleyen “kırık sandalye heykeli”ne vinç yardımıyla çıkarak top sektirdi.

Cenevre halkının yoğun alaka gösterdiği meşhur futbolcu kendisinden top isteyen çocukları kırmadı. Neymar, ayrıca iki topu da BM yerleşkesinde ülke bayraklarının bulunduğu alana gönderdi.

İsviçre polisi, meydanın civarda sıkı güvenlik önlemleri aldı. öte yandan Handicap International’dan yapılan yazılı açıklamada, Neymar’ın dünyada en savunmasız ırk, fakir ülkelerdeki engelliler ve çatışma bölgeleri ile doğal felaketlerdeki kurbanlara asistan edebilmek adına iyi kasıt elçisi olmayı kabul ettiği belirtildi.

AA

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir