banner

‘O adam artık çocuğum değil’

'O adam artık çocuğum değil'

Adapazarı şehir merkezindeki Orhan Camisi’nde dün öğle namazının ardındaki kılınan cenaze namazına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Akıllı Toçoğlu, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra 10 bini aşkın yurttaş katıldı.

O adam artık çocuğum değil
Baba-amca perişan…

CENAZELER İDLİB’E
Cenaze namazı öncesi bayan örgütleri temsilcileri ‘Mesele Suriyeli elde etmek yok, bayan edinmek’ yazılmış pankart taşıdı. Cenazede açılan pankartlarda  ‘Müminler ancak kardeştir’, ‘Irkçılık haramdır’, ‘Sakarya Suriyelilerin vatanıdır, Anadolu mazlumların yurdudur’ yazılı pankartlar açıldı. Kalabalıktan ‘İdam’ sesleri yükseldi.

Görmez önce anne, sonradan ise bebeği için cenaze namazını kıldırdı. Cenaze namazının arkasından anne ve oğlunun tabutları tekbirler eşliğinde ambulansa taşındı. Uçakla Hatay’a götürülecek olan cenazeler, Suriye’nin İdlib şehrinde toprağa verilecek.

O adam artık çocuğum değil
Birol Karacal’ın babası İsmail Karacal ile eşi ve oğlu hunharca katledilen Halid El Rahmun kardeşi Muhammet El Rahmun, Özgürlük Muhabiri İdris Emen’e konuştu. Baba Karacal, “Perişanım” dedi.

‘ÖYLE OĞLUM YOK’
OLAYIN peşinde katil Birol Karacal’ın kendisini ziyaret ettiğini söyleyen babası İsmail Karacal şöyle konuştu: “Bu olayın nasıl yaşandığını bilmiyorum. Hasta olduğum için perşembe günü gündüz Birol yanıma gelerek, ‘Geçmiş olsun’ dedi. Daha Sonra da çekip gitti. Ertesi günü öğlen saatlerinde Birol’un evinin önünde polis olduğunu gördüm. Polis Birol’un evini arıyordu. Olaydan bu şekilde haberim oldu” dedi. Oğlunun daha önce de cinsel saldırıdan nedeniyle 2.5 yıl cezaevinde kaldığını söyleyen baba İsmail Karacal, “Ben şimdi hiçbir şey düşünemiyorum. Benim pek bir oğlum değil. Onu sildim. Onunla katiyen bir daha karşılaşmak istemiyorum. Mağdurların ailelerine ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok üzülüyorum. Perişan haldeyim. Annesi, ‘Bunu doğuracağıma keşke taş doğursaydım. Bu ne biçim çocukmuş’ diyor.”

‘AĞABEYİM GERİ DÖNMEYEBİLİR’

O adam artık çocuğum değilSURİYE’deki ailelerinin de vahşeti öğrendiklerini söyleyen Halid El Rahmun kardeşi Muhammet El Rahmun ise “Biz 3 kardeş 4.5 yıl önce Suriye’nin İdlib kentinden Türkiye’ye geldik. Burada çalışıyoruz.

Ben ve en minik kardeşim İsmail, Sakarya merkezde oturuyoruz. Abimle yengem Kaynarca’da oturuyor. Üç kardeş burada çalışarak kazandığımız parayı Suriye’deki ailemize gönderiyoruz.

Bugüne kadar Türkiye’de hiçbir sorun yaşamadık. Fakat bu durum oldu.

Halid amcamızın kızıyla evlendi. Buradaki vahşeti Suriye’deki ailemiz de öğrendi. Onlar da yaşananları yakından peşine düşüp takip ediyor. Bütün ailemiz çökmüş durumda.

Cenazeleri defnetmek için Suriye’ye gideceğiz. Orada bir ay kalacağız. Halid geri dönmeyebilir” dedi. 

EŞİ: AYNI SOYADINI TAŞIMAYACAĞIM
OLAY gecesi evde uyuduğunu söyleyen Birol Karacal’ın eşi ise, “Ben de bir anneyim, karnında çocuk olan bir kadını ve bir bebeği öldürenleri en ağır şekilde lanetliyorum. Bu yaşananlar insanlık dışıdır. Ben bundan sonra onunla asla aynı soyadı taşımayacağım. Çocuğumun da bu soyadını taşımaması için gerekli olan her şeyi yapacağım. O adam bundan böyle benim çocuğumun babası değil. Benim de hiçbir şeyim yok. İki gündür uyuyamıyorum. Uyuduğumda o masum insanları yüzü gözümün önüne geliyor. Bu vahşeti lanetliyorum” dedi. / İdris EMEN

CANAVAR İFADELERİ
CEMAL Bay ve Birol Karacal, işledikleri vahşeti itiraf etti. Cemal Bay, ifadesinde şunları anlattı: “Bayanın eşiyle Birol’un aralarında 3 gün önce dövüşmeye varan bir husumet olmuştu. Birol, Halid’in eşine tecavüz ederek öldürelim diye bana geldi. Ben de kabul ettim.

O adam artık çocuğum değil

Eve balkondan girdik. Bayan yer yatağında yatıyordu. Yanına bebek vardı. Bayanın üstüne önce Birol atladı. Bayan kendisini savununca Birol ensesine vurmaya başladı. Ben de yumrukla vurdum. Birol çocuğun boğazını sıkarak boğdu. Bebekten ses gelmeye başlayınca ben de boğazını bezle sıkarak boğdum. Ağaçlık alana götürdük. Birol ve ben baygın kadına tecavüz ettik. Tecavüzden daha sonra kadını ve çocuğu diğer bir ormanlık alana götürdük. Kadının kafasına Birol ile odunla vurarak öldürdük. Ağaç ve çalı parçalarıyla gizledik.”

Birol Karacal ise sunları söyledi: “Çocuğu Cemal boğdu, kadını bayılttı. Ben takviye ettim. Ormanda ben ve Cemal kadına tecavüz ettik. Tecavüzden sonradan odunla Cemal vurdu. Ben vurmaya kıyamadım. Kocasını öldürme kararı aldık ancak hava aydınlanmaya başlayınca bu işten vazgeçtik.” / İsmail SAYMAZ

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir