banner

Öğretmen acısı

Öğretmen acısı

OKULUN HER ŞEYİYDİ
Geçen yıl ekim ayında atandığı Siverek’e 60 kilometre uzaklıktaki Çiftçibaşı Mahallesi’ndeki ilkokulda tek başına görevli hem müdürlük ayrıca de öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran’da öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonradan memleketi Gümüşhane’ye gitmek için otomobiliyle yola çıktı. 23 yaşındaki öğretmen Tunceli- Pülümür karayolunda, yol kesen PKK’lı teröristler göre otomobiline alev açılarak durduruldu. Otomobili ateşe veren teröristler öğretmeni kaçırdı. Yılmaz’ın kurtarılması için bölgeye Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’na tabi birlikler gönderildi. Aramalar devam ederken, terör örgütü PKK’nın kaçırılan öğretmen Yılmaz’ı katlettiği haberleri geldi, ama resmen doğrulanmadı. Öğretmenlerinden iyi bir haber beklerken şehit edildiği iddiaları öğrencileri yasa boğdu.

Öğretmenlerini fazla sevdiklerini söyleyen öğrenciler, okulda toplanarak “Karnelerimizi dağıttıktan sonradan gitmişti. O bizim için çabalıyordu, biz de onu fazla seviyorduk” diyerek ağladı.

VALİLİK: SEMPTOM YOK
Tunceli Valiliği açıklamasında ise “Şu esas kadar öğretmenimizin şehit edildiğine dair herhangi bir semptom ve emareye rastlanılmamış olup kayıp olan öğretmenimizin bulunması için bölgede güvenlik güçlerimizce çalışmalar sürekli devam etmektedir” denildi.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir