banner

Paul Le Guen: Hala çok çalışmamız gerekiyor

Paul Le Guen: Hala çok çalışmamız gerekiyor

Süper Lig’in 5. haftasında deplasmanda Evkur Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak olan Bursaspor’da hazırlıklar sürüyor. Sabahtan saatlerinde Özlüce Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fransız çalıştırıcı Paul Le Guen, Akhisarspor’a karşı aldıkları sonucun kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Şu Anda yeni bir adım var önümüzde ve o da devamlılığı karşılamak olacak. Evde olduğumuz maçlarda dar olarak bu sonuçları devam ettirmek istiyoruz. Açık Havada alacağımız sonuçları da birer fırsata döndürmek istiyoruz” dedi.

“BATALLA İÇİN BUGÜN YA DA YARIN KARAR VERECEĞİZ”
Sakatlığı bulunan ve takımdan ayrı olarak çalışan kaptan Pablo Batalla’nın durumunun sorulması üstüne Le Guen, “Bugün veya yarın karar vereceğiz onunla alakalı. Demin vakit var önümüzde. Bu sabahleyin ne durumda olduğunu denemek açısından antrenmana katılacak. Onun hissiyatı, kendisini nasıl hissettiği bizim kararımızda fazla etkili olacak. Ona tarafından bir karar vereceğiz” diye konuştu.

“FAZLA ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”
Takımın performansından memnun olduğunu dile getiren Fransız teknik adam, “Fakat iyice beklentilerimi karşıladığını söyleyemem. Hala gelişmemiz gereken, daha ileri gitmemiz gereken konular var. Devamlılığı sağlayabilmemiz namına hala çok çalışmamız gerekiyor. Sahiden Akhisar maçını ele aldığımızda 7 tane yeni oyuncunun sahada olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla takım içinde bir tamlık temin etmek adına gerçekte hala çok çalışmamız gerekiyor. Güç bir meslek ola ki ama bu zorluğun içinde güzellikler de var. Takımımızın potansiyele sahip olduğunu bakmak ve o potansiyele ulaşmasını sağlamaya amaçlamak benim açımdan fazla zevkli” ifadelerini kullandı.

“MALATYASPOR İYİ BİR TAKIM”
Ligin erken dönemlerinde olduklarını andıran Le Guen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İyi bir şeyler yerine getirmek istiyorsak şunun farkında olmalıyız ki her maç bizim için şiddet olacak. Bu hafta oynayacağımız Malatyaspor iyi bir takım. Bu takımdaki oyuncuların bir çoğunu ben de iyi tanıyorum. Daha önce Fransa’da oynadılar. Khalid Boutaib ve Issiar Slayt gibi oyuncuları var. Itinalı olmamız gerekiyor. Alçakgönüllü bir şekilde bu karşılaşmaya hazırlanmalıyız oysa şansımız olsun. Geçen sezon bu kulüp için fazla zordu. Biz de onun üstüne yeni bir şeyler kurmaya çalışıyoruz. Bunun süre alacağını hesaba katmamız gerekiyor.”

“YENİ OYUNCULARIMIZDAN MEMNUNUM”
Takıma yeni katılan oyuncuların performansından memnun olduğunu açıklayan Le Guen, “Başkanımıza da bu konuda bazı sözler söyledim. Kendisine sezon başından beri başardığımız şeyden fazla mutlu olduğumu söyledim. Yeni oyuncularımızdan çok memnunum. Baktığınızda çoğu birincil 11’de sahaya çıkıyor. Aslına bakarsanız transfer politikamızı belirlerken benim hedefim buydu. Katkı Maddesi verecek, doğrudan doğruya ilk 11’de oynayacak oyuncuları takımımıza katmaktı. Daha mutlu olabilmem için takımdaki belirli oyuncuların gönderilmesi adına daha iyi hamleler yapabilirdik. acilen kadroya baktığımızda 30 kişiden daha fazla bir kadromuz var. Belirli sebepler var bunun. Fazla pozitif kontratlı oyuncumuz vardı ve buna karşın kadromuzu tazelemek istedik. Böyle bir yola girdik. Tek isteğim bu kadronun daha üye inmesi olabilirdi lakin o da hemen bir can sıkıntısı yok. Oyuncuların kontratları var ve buna da saygı duymamız gerekiyor” dedi.

MALATYA YOLCULUĞU YARIN
Öte yanlamasına ısınma koşularıyla başlayan antrenman, 5’e 2 pas pres çalışması ile devam etti. Antrenmanın basına kapalı bölümünde ise Yeni Malatyaspor maçının taktik provası yapıldığı bildirildi.

Yeşil-beyazlılar, yarın sabah saatlerinde yapacağı antrenmanın gerisinde saat 16.00’da Yenişehir Havaalanı’ndan özel uçakla Malatya’ya gidecek.

Paul Le Guen bursaspor

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir