banner

PKK’nın hain planı ortaya çıktı! Köstebek türü…

PKK'nın hain planı ortaya çıktı! Köstebek türü...

Son bir yıldır darbe üzerine darbe alan terör örgütü PKK’nın yeni dönem stratejileri geliştirerek, Türkiye’de ses getirecek kanlı eylem girişimleri içine girdiği saptandı. 2017’de Türkiye’den yalnızca 48 kişinin katıldığı PKK terör örgütünün ülke sınırları içindeki tabanca ve yaşam malzemesi sakladığı kampları da yerle bir edildi. Gazete Habertürk’ten Helin Şahin’in haberine göre örgütün, yeni stratejilerle kanlı eylem planları hazırlığında olduğu kaydedildi.

İstihbarat birimlerinin ulaştığı bilgilere tarafından, PKK Bağlar, Derik, Nusaybin ve Irak sınırına yakın bölgelerde tekrar tüneller kazmaya başladı. Ulus binaları, jandarma karakolları ve güvenlik binalarını gaye seçen örgütün, özellikle yurtdışına belirtilmiş olan tanıdık olmayan plakalı araçlar kiraladığı saptandı. Örgütün uyarı çekmeyen minik ebatlı patlayıcı maddeler üreterek bunları çantalarda taşınabilir krem kutuları içine yerleştirdikleri belirlendi. Örgütün, militanlarına, şehir halkı içinde rahat buluş yapabilmeleri için Türk bayraklı tişörtler, polis kıyafeti, zabıta veya temizlikçi elbisesi giymeleri talimatı verdiği kaydedildi.

‘KÖSTEBEK’ TÜRÜ YAPILANMA

TSK göre sık sık hava saldırılarına maruz kalan terör örgütünün bundan korunmak için ise köylerde “Köstebek” türü yapılanmaya gitmeye başladığı bildirildi. Buna kadar, köylerde kazılacak minik çaplı tüneller ya da çevredeki mağaralara minik minik gruplar şeklinde silahlı örgüt mensupları yerleştirilecek. Örgütün Karadeniz, Amanoslar, Sivas Koçgiri, Sinek Yaylası’ndaki yapılanmalarını tekrar harekete geçirme talimatı verdiği bildirildi.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir