banner

Polisin mermisi seri tecavüzleri çözdü!

Polisin mermisi seri tecavüzleri çözdü!

Edinilen bilgiye takriben, olay 24 Mayıs 2015 tarihinde Seyhan ilçesi, Yenibaraj Mahallesi 68055 Sokak’ta meydana geldi. Adana Emniyet Müdürlüğü Seyhan İlçe Güvenlik Müdürlüğü Seyhan Kabahat Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği’nde tahsis yapan polisler bir yaralama olayına karışan T.U.’nun arandığı ve hakkında hırsızlık suçundan 3 sene 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğunu belirledi.

Polis, hükümlüyü yetişmek için egzersiz başlattı. Polis, Yenibaraj Mahallesi’nde egemen yapınca şahıs kaçıp bir apartmana girdi. Polisler önce apartmanın yanından geçip gitti. Şahıs, peşinden apartmana giren polis memuru Mustafa Akgündüz’ü karnından bıçakladı. Akgündüz de bıçaklanınca silahını çekip hükümlüyü bacağından vurdu. T.U.’yu apartmandan çıkartan polisler onu etkisiz ülkü getirdi. Polis hem kendisi hem de kendini bıçaklayan için ambulans çağırdı. Bu anlar ise güvenlik kamerası göre saniye saniye görüntülendi.

BİYOLOJİK DELIL TANIĞI SANIK YAPTI

Olayın ardından Seyhan Araştırma ekipleri durum yeri tahlil ekiplerini çağırdı. Araştırma ekipleri hükümlünün başka bir olaya da karışmış olabileceğini, bu nedenle yerden alınan kan örneklerinin ve öteki delillerin kriminalde değerlendirilmesini istek etti. Bunun üzerine alınan kan, ter, kıl gibi biyolojik deliller kriminale gönderildi. Kriminalde alınan kan örneği sistemden teftiş edildiğinde DNA’sının bundan 7 yıl önce 11 Kasım 2010 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde G.B. ve Z.Y. isimli kadınların üzerinden alınan spermler ile örtüştüğü saptama edildi.

CEZAEVİNDE KAN ALINDI

Polis, olayı kesinleştirmek için olaydan sonra halen İzmir 4 Nolu T Tipi Kapalı Cinayet İnfaz Kurumu’nda tutsak bulunan hükümlüden kan örneği alındı. Alınan kan ise İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Yapılan incelemenin peşinde gelen raporda hükümlüden alınan kan örneği ile kızların üzerinden çıkan spermin benzer kişiye ait olduğu DNA’sının örtüştüğü sonucu çıktı. Bunun üzerine 7 yıl önce tecavüz olayında şahit olan sanık bu raporun arkasında olayda sanık oldu. Hükümlüye ayrıca iki kadına da tecavüz etmekten operasyon başlatıldı.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir