banner

Sahte Sosyal Medya Hesabı Kapatma

Bilginiz dahilinde olmayan, adınıza açılmış düzmece sosyal medya hesaplarından (Facebook, Twitter, İnstagram) şahsınıza yada kurumunuza büyük zarar verebileceği açıktır. Sizin adınız altında olumsuz haberler paylaşılmasına, kişisel bilgilerinizin kötüye kullanılmasına izin vermiyor, imajkoruma.com olarak feyk toplumsal medya hesaplarını kapatıyoruz.

Kişi ve kurumlar adına oluşturulan “sahte” ve “anonim” hesapların sayısı çoğalmaya adım atmıştır. Bu hesaplar söz mevzusu fert ve kurumları yıpratma amacı güdülerek açılan hesaplardır.

Günümüzde vakitimizin büyük bir bölümü geçirdiğimiz toplumsal medya hesaplarımızın çalınmasını engellemek de daha zor bir hale gelmiştir. Mevcut hesaplar çalınarak kişisel bilgilere ulaşılmakta ve hesaplar fert ve kurumlara zarar verici amaçlarla kullanılmaktadır. İmajkoruma.com olarak çalınan toplumsal medya hesabınızı ( Facebook,Twitter,İnstagram) size geri veriyoruz.

Sahte Sosyal Medya Hesabı Kapatma

İsterseniz sizlerin adına açılmış sahte profilleri Sahte Sosyal Medya Hesabı Kapatma kategorimiz altında kapatabiliriz. Bizler ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Şirketler ve Tüzel Kişiler Aleyhinde sahte Hesap Açmak

Sahte Facebook profili ve grupları oluşturarak, şirket veya şirketin üretimini yaptığı mal, hizmet aleyhinde olumsuz yorumlar yapmak, şirketin ticari saygınlığına yönelik saldırılarda bulunmak, Türk Ceza Kanunu’nun 237. Maddesi gereği gerçek dışı haber ve havadis yayan sair hileli yollara başvuran hiç kimseye üç aydan iki yıla kadar hapis ve adli para cezası verilebileceği öngörülmüştür.

Aleyhinde sahta Facebook profili yahut Facebook grubu oluşturularak, ticari saygınlığı ile oynanmak istenen şirket, halka açık bir şirket olduğu takdirde, şirket hisselerinin bu olaydan ötürü kıymet kaybı yaşaması halinde , şirket adına düzmece profil ya da Facebook grubu oluşturanlar, hakkında sermaye Piyasası Kanunu İlgili maddeleri gereği 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve para cezasına hükmedilebilecektir.

Bir diğer konularımız olan internetten haber silme ve internetten fotoğraf silme makalelerini okuyabilirsiniz.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir