banner

Sakarya’daki vahşette ortaya çıkan yeni ayrıntılar korkunç… Canavar öldürdüğü 9 aylık hamile kadının bir süredir peşindeymiş

Sakarya'daki vahşette ortaya çıkan yeni ayrıntılar korkunç... Canavar öldürdüğü 9 aylık hamile kadının bir süredir peşindeymiş

 

Habertürk Gazetesi’nden Müslim Sarıyar, Uzay Kesmen ve Ramiz Kaan Oktar’ın haberine göre, 1 yıl önce ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeli Halid Al-Rahmun (27), 9 aylık hamile eşi Mefta Emani (20) ve 10 aylık bebeği Halaf’la birlikte Sakarya Kaynarca’da yaşamaya başladı.

Halid Al-Rahmun, aynı apartmanda oturan Birol K. (35) ve Cemal B.’yle (22) birlikte bir tavuk kesimhanesinde çalışıyordu.

Birol K., Cemal B. ve Al-Rahmun arasında çarşamba günü tartışma yaşandı. Birol K.’nın, tartışmanın nedenini işverene “Al-Rahmun bizden daha çok çalışıyor” diye aktardığı iddia edildi.

‘EŞİNDEN BOŞAN, ONUNLA BEN EVLENECEĞİM’ DEMİŞ

Ancak ikili arasındaki kavgaya dönüşen tartışma konusunun çok çalışma değil, Al-Rahmun’un eşi Mefta Emani olduğu öğrenildi. iddiaya göre Birol K., Al-Rahmun’a “Eşinden boşan, onunla ben evleneceğim. Sana bir miktar da para veririm” dedi. Tartışmanın bu ahlaksız önerge üstüne yaşandığı iddia edildi.

Birol K., tartışmalarına karşın Al-Rahmun ve Cemal B.’yi perşembe günü gece vardiyasına kendi otomobiliyle götürdü. Birol K. ile Cemal B., gece 03.00’te gittikleri işten müsade almadan saat 03.15’te ayrılıp Al-Rahmun’un evine gitti. İkili, levyeyle zorlayarak kapısını açtıkları evde 9 aylık gebe Mefta Emani Al-Rahmun’ı darp etti.

KAFASINA LEVYEYLE VURULAN GENÇ KADIN BAYILMIŞ

Kafasına levyeyle vurulan genç kadın bayıldı. Kadının 10 aylık oğlu Halaf’ı ağladığı için yakalanacaklarını düşünüp elle boğarak öldüren zanlılar, bebeğin cansız bedenini kucaklayıp baygın kadını da battaniyeye sararak ağaçlık alana götürdü.

Birol K. ve Cemal B., burada tecavüz ettikleri kadını odunla dövüp başını taşla ezerek öldürdü. Kadınla bebeğinin cesedini ağaçlık alana atan zanlılar, daha sonra evlerine döndü.

VARDİYA DEĞİŞİKLİĞİ TALEBINDE BULUNDU

Birol K. ve Cemal B.’yle tartışmasının arkasında vardiya değişikliği talebinde bulunan Al-Rahmun, saat 07.00 sıralarında eşini doktor kontrolüne götürmek için eve gitti ve kapı kilidinin kırık olduğunu fark etti. Evdeki kan lekesini de fark eden, eşi ve çocuğunu bulamayan Al-Rahmun, polise başvurup bir gün önce tartıştığı Birol K. ve Cemal B.’nin kendisini “Sen göreceksin, hesabını soracağız” diye korkutma ettiğini söyledi.

Al-Rahmun’un başvurusu üstüne harekete geçen emniyet güçleri, 2 zanlıyı gözaltına aldı. Evli ve 15 aylık bir çocuk babası Birol K. ile bekâr Cemal B., anne ve bebeğini öldürdüklerini itiraf etti. İfadeler üstüne, anne-oğulun cesetleri Topçu Mahallesi Dağyeniköyü civarındaki ormanlık alanda üstlerine çalı örtülmüş halde bulundu.

Birol K. ile Cemal B. ise çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Zanlıların emniyetteki ifadelerinde, olayı tartıştıkları Al-Rahmun’dan intikam olmak için gerçekleştirdiklerini, tecavüz ettikleri kadını kendilerini yakalatabileceği için öldürdüklerini söyledikleri öğrenildi. Cemal B.’nin, “Birol ‘Cezaevine her yerde dönmek istemiyorum’ deyince kadını kafasını taşla ezerek öldürdük” dediği belirtildi.

CİNSEL İSTİSMARDAN CEZAEVİNDE YATMIŞ

Cemal B.’nın yaşadığı Karaağaç Köyü’nün muhtarı Mehmet Elmacı, “Cemal’in arandığını öğrenince evine gittim, uyuyordu. Uyandırdım, ‘Sen ne yapıyorsun evde?’ diye sorduğumda ‘Bugün izinliyim, fazla kötüyüm’ dedi. Yarı bonzai içmiş gibiydi. Birol ise evlenmeden önce ormanda engelli bir kadına cinsel istismarla suçlanmış ve tutuklanıp 5-6 sene cezaevinde yatmıştı” diye konuştu.

LİNÇ ETMEK İSTEDİLER

SAKARYA Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ne götürülüp sorgulanan şüpheliler, işlemlerinin gerisinde Kaynarca Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlıların getirildiğini duyan yaklaşık 300 birey, adliyenin önünde toplandı. “İdam” sloganı atan ve adliyenin demir bahçe kapısını zorlayan kalabalığa polis copla müdahale etti, jandarma havaya dikkat ateşi açtı. Bölgeye destek ekipler sevk edildi.

ŞİKÂYETÇİ OLACAKLARDI

Acılı benzeşen Halid Al-Rahmun, taziyeye gelenlere Birol K.’nın eşi Mefta Emani’yi peşine düşüp takip ve taciz ettiğini, böylece polise şikâyetçi olmaya hazırlandıklarını söyledi. Al-Rahmun hem jandarmaya Suriye’deki akrabalarının öğrenmemesi için “Kesinlikle ‘Tecavüz edilip öldürüldü’ demeyin, ‘Trafik kazasında öldü’ diye söyleyin” dedi. Genç kadın ve bebeği, Suriye’nin İdlib kentinde toprağa verilecek.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir