banner

Seçim sonrası aşırı ırkçı parti AfD’de çatlak!

Seçim sonrası aşırı ırkçı parti AfD'de çatlak!

AfD Eşbaşkanı Frauke Petry, partisinin meclis grubuna (Bundestag) dahil olmayacağını açıkladı.

Berlin’de yaptığı basın açıklamasında uzun bir görüşme sonrası bu kararı aldığını belirten Petry, partide düşünce ayrılıkları olduğunu söyledi.

Basın mensuplarından soru almayan Petry, “Bu ülke için iyi muhafazakar politikaya ihtiyacımız var” ifadelerini kullanırken “Geçmişte duyduğumuz ve hiçbir faydası olmayan ifadelere yok, gelecek konulara baskın olmak istiyorum” ifadesini kullandı.

Almanya seçimlerinde Fazla sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) yüzde 13,5 oy oranıyla 89 milletvekili çıkarmayı başarmıştı.

öncelikle Federal Meclis’e giren AfD’nin Eşbaşkanı Jörg Meuthen seçimden sonra yaptığı açıklamada, mecliste yapıcı ve sert bir muhalefet yapacaklarını söylemiş, partinin öteki Eşbaşkanı Frauke Petry de, bu sonuçla 2021’de yapılacak seçimlerde hükümet değişikliğini hazırlayacaklarını belirterek, partisinin meclise girmesinden dolayı büyük sevinç yaşadığını açıklama etmişti.

Bundestag’a giren aşırı sağcı AfD’nin liste başı adayı Alexander Gauland da yaptığı açıklamada, “Biz Merkel’i kovalayacağız. Ülkemizi ve vatandaşlarımızı geri alacağız.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

 

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir