banner

Serdar Ali Çelikler: “Hep böyle olacaksa Ali Koç hep konuşsun”

Geçen yıl lige tarihinin en fena başlangıcını yapmış Fenerbahçe, kendisi için fazla kritik bir dönemeç olan Konya deplasmanına gidiyordu. ‘Aziz Şimşek istifa’ tezahüratları her maçta söylenir olmuştu. Konya maçının kaybı lige yaklaşık olarak resmen havlu atmak anlamına gelecekti. O maçtan birkaç gün evvel Ali Koç 1907 F.Bahçe Derneği’nde yaptığı konuşmada “2018’de başkan adayıyım” demişti. Bu sözler ‘sızdırma’ yöntemi ile kamusallaştırılmıştı.

F.Bahçe o dönem Aykut Kocaman’ın çalıştırdığı Konya’yı yenmiş ve yükseliş trendine girmişti. tekrar tekrar 4 hafta kazanılan maçlar; ManU ve Feyenord galibiyetleri yelkenleri rüzgarla doldurmuştu. Taa ki içerideki Beşiktaş beraberliğinin arkasında gidilen Antalya deplasmanında Cüneyt Çakır’ın operasyonuna kadar… Sonrası malum.

Bu yıl de ‘Vardar Skandalı’ ile sezona başlayan, evinde 2 maçtan 1 puan alabilen tribünlerinden “Aziz Şimşek istifa” sesleri yükselen F.Bahçe yine kritik bir dönemeç öncesinde Ali Koç’un bu kez resmi açıklamasını duydu. Camia havaya girdi, ‘Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon’ cümlesi kurulur oldu. Cumartesi F.Bahçe evinde Beşiktaş’ı yendi. Hakem tartışmaları içinde 3 puandan fazlası olarak özgüven ve bahis da kazandı Sarı-Lacivertliler.

SERDAR ALİ ÇELİKLER: Camia havaya girdi, ‘Ali Koç başkan, Fenerbahçe şampiyon’ cümlesi kurulur oldu.

Lakin daha da özel ve hoş bir gelişmenin yaşandığı 2 gün önce KAP’a yapılan açıklamada ortaya çıktı. F.Bahçe, devlet bankası olan Ziraat Bankası’ndan 2023 vadeli; her ödemesi 6 ayda bir yapılacak, faiz oranı son derece yerinde bütün 60 milyon dolar kredi almıştı. Yani çoooook lakin çooook uzun süredir F.Bahçe’ye öyle de yüz verilmiyordu, hakkı olmasına karşın Kenan Âlem Lisesi arazisi konusunda meslek yokuşa sürülüyordu; amatör branşlara takviye edilmiyordu fakat şu anda yaşanan bu son gelişmeler fazla göze çarpan. Yönetimi çok rahatlatan bu olumlu gelişmelerin, tıpkı geçen seneki bir dönem gibi Koç’un açıklamalarından sonraya rast gelmesi rastlantı mü, yok mi, daima birlikte göreceğiz. Fakat F.Bahçe’nin hak ettiği güzel günler bu yöntemle gelecekse Ali Koç defalarca konuşsun derim.

MAHMUT’A ‘AA’ DİYEMEYEN FİKRET’E ‘HA HU’ DİYEBİLİR Mİ?

Fikret Orman geçen sene Vodafone Park’ta yaşanan çirkin geceden; Şenol Güneş’in ortalığı gerip gerip herkesi çileden çıkaran o meşhum tavrından daha sonra bir basın toplantısı düzenlemiş ve “Yaşananlar bize hiç yakışmadı, özür dileriz” demişti. Çarşamba günü aynı Fikret Orman, hakem Ali Palabıyık’ı da ateşe atmayarak F.Bahçeli Mahmut Uslu’nun son derece çirkin açıklamalarını gayet şık bir üslup ile eleştirdi. Daha önce kendi çirkinliği sebebiyle özür dilemiş birinin başkasının çirkinliğini eleştirmesi de fazla yerinde oldu. Dün Şekip Mosturoğlu da F.Bahçe tarafının gösterme açısını yansıttı ve Fikret Orman’ı eleştirdi. Haklı olduğu noktalar olabilir. Ama Şekip Bey’in de resmen Mahmut Uslu’nun son derece ilkel üslubunu eleştirmesi gerekmez miydi? Kendi ayıbını görmeden başkasını eleştirmek var mıydı? O Kadar yarım ağız yok, reel bir özür dilemeden olur muydu?

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir