banner

Sinem Kobal ve Birkan Sokullu Yüz Yüze’yi anlattı

Sinem Kobal ve Birkan Sokullu Yüz Yüze'yi anlattı

Ilk bölümüyle izleyicilerden tam not bölge SHOW TV’nin yeni dizisi ‘Yüz Yüze’nin yıldızları Sinem Kobal ve Birkan Sokullu, Seliha ile Cino’yu nelerin beklediğini ’e anlattı.

Birkan Sokullu: Fazla zinde bir senaryo

Her zaman karşılaşılamayacak güzellikte bir senaryoya sahip olduğu için ‘Yüz Yüze’nin içinde yer aldığını bildiren Birkan Sokullu, “Olay örgüsü muhabere. Karakterler de oldukça renkli. Temposu ve aksiyonu da epeyce yüksek. Çok zinde bir senaryosu var, bu da işin içinde olmak için yeterli bir sebepti” diyor.

Sinem Kobal: Aksiyon fazla şen

Sinem Kobal, büyük alkış toplayan aksiyon sahneleriyle ilgili, “Hazırlanma süreci çok emek isteyen bir işlem oldu. Kısa sürede güzel yol aldık” deyip ekledi: “Bu değin keyif alacağımı tahmin etmiyordum. Aslında çok şen, o heyecanın ve aksiyonun içinde olmak.”

‘ÇARPICI BİR HİKÂYE’

“Seliha da Cihangir de geçmişlerinde yaşadıklarını yaşamasalardı şayet de fazla farklı hayatları olacak, aşklarını doya doya yaşayabileceklerdi. Seliha ve Cihangir arasında çarpıcı bir aşk hikâyesi izleyeceğiz. İkisi de kendi doğruları ve inançları üstünde giderken hiç varsayım etmedikleri ve hayatları her tarafında kaçtıkları aşkla yüzleşmek zorunda kalacaklar.”

‘ÇABA EDECEKLER’

“Onların neyi tercih edecekleri, nasıl yaşayacakları, bununla nasıl mücadele edecekleri veya nasıl teslim olacakları,
birçok şeyle aniden yüzleşmelerine sebep olacak. Aslında güzel bir aşk hikâyesi. Dizinin sloganı “Aşk nefrete kardeştir”. Bu cümleyle ne değin zorlama yollardan geçecek bir aşk hikâyesi olduğunu zaten hissettiriyor.

Seliha

15 yaşındayken yaşadığı dehşet travma sonrası evini terk ederek kendine yeni bir yol çizer. İlerleyen yıllarda hırsızlık masasının başına buyruk başkomiseri olur. Yaşadığı bir olay hayatında yeni bir sayfa açacaktır.

Sinem Kobal, senaryoda özenle, incelikle yazıldığını söylediği Seliha’yı canlandırmaktan sevinç duyduğunu belirtirken ‘Yüz Yüze’ için ‘Enteresan ve öbür bir yolculuk’ yorumunu yapıyor.

Seliha’nın hangi özellikleri sizi içten etkiledi?

Seliha, senaryoyu okuduğum an beni derinden etkiledi. İncelikli ve dikkatle yazılmış, ince ince tamamlanmış bir kişilik. Dizilerde genelde bu değin derinlikli ve dinç kadın rolleri bulmak kuvvet. Bu anlamda çok doyurucu bir rol. Beni fazla heyecanlandırdı. Bu dek hoş resmileşmiş bir dünyanın içindeki Seliha olmak beni oldukça etkiledi. Kuvvetli bir kız olan Seliha’nın hikâyesini uyarlamak benim için çok önemli. Yaşadığı bütün zorluklara karşın ayakta durmasının, çaba etmesinin fazla önemli olduğunu düşünüyorum. Seliha, hayata karşı sert, mesafeli ve duvarları olan bir kız. Çok zeki ve çalışkan… kimsesiz hayatla çaba ediyor. Benim için de Seliha fazla özel bir seyahat. Hayatta böyle güçlü kadınlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

‘KARŞILIĞINI BULMASI MUTLU ETTİ’

Set ortamınız nasıl, takım hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Güzel bir sinerji yakaladığımızı düşünüyorum. Bütün ekip gerçekte işlerini çok severek çalışıyor.

Yüz Yüze’nin kariyerinize nasıl bir etkisi olmasını umarsınız?

‘Yüz Yüze’ hepimiz için enteresan ve öbür bir gezi. Bu yolculuk içinde eminim yaşayacağımız bir sürü şey olacaktır. Hangi özellikleri size ‘Yüz Yüze’de varım dedirtti?

Hikâyesi böylece cana yakın ve pek hoş tamamlanmış oysa. Bu dünyanın içinde Seliha olmanın neşe saçan olacağını hissettim.

Birincil bölümün ardındaki sosyal medyada birçok paylaşım yapıldı. Siz ne tür geri dönüşler alıyorsunuz?

Tabii ama bu kadar emek verip bu değin severek çalıştığımız bir işte böyle geri dönüşler almak fazla özel ve güzel. Karşılığını bulması daima farklı bir mutluluk katıyor.

Cihangir’le Seliha’nın aşkı daha ilk bölümde yüreklere dokundu…

Evet, böylece oldu. Bu şart mutluluk verici. Her ikisi de geçmişlerinde yaşadıklarını yaşamasalardı ola ki de fazla farklı hayatları olacaktı. Aşklarını doya doya yaşayabileceklerdi. Seliha ve Cihangir aralarında çarpıcı bir aşk hikâyesi izleyeceğiz. İkisi de kendi doğruları ve inançları üzerinde bu arada hayatları boyunca kaçtıkları aşkla yüzleşecekler. Onların neyi seçim edecekleri, nasıl yaşayacakları, bununla nasıl mücadele edecekleri veya nasıl teslim olacakları, çoğu şeyle birdenbire yüzleşmelerine sebep olacak. Doğrusu güzel bir aşk hikâyesi. Dizinin sloganı “Aşk nefretle kardeştir.” Bu cümleyle ne dek zorlama yollardan geçecek bir aşk hikâyesi olduğunu zaten hissettiriyor.

‘Seliha’yı kalbimde hissediyorum’

Canlandırdığınız kişilik için nasıl bir gözlem yaptınız?

Şehvetli fakat sır doymuş geçmişinin etkisini yalnız dört duvar aralarında yaşamış, acılarından şiddet bölge bir kişilik Seliha. Naif tarafını içinde saklamış, dışarıya aleyhinde mesafeli ve sert. Bu yüzden yaşadıklarıyla, bulunduğu ortamla, duygusuyla, hayattan beklentisiyle, hayata bakışıyla birçok yönüyle ele almaya çalıştığım ve içselleştirdiğim bir kişilik. Çoğu şeyden besleniyorum lakin en önemlisi Seliha’nın fiilen ne hissettiğini, ne yaşadığını kalbimden hissedebiliyorum.

‘İzleyicinin beğenisi motivasyonumu artırdı’

Cihangir Bilir.
Nam-ı diğer Cino…

Tek amacı görevi esnasında öldürüldükten sonra üzerine iftira atılan polis babasının masumiyetini kanıtlamaktır. Cino için kuvvet ve belalı bir hayat başlar. Cihangir’i canlandıran Birkan Sokullu, ‘Yüz Yüze’nin durum örgüsüyle, renkli karakteriyle ve yüksek temposuyla izleyicinin beğenisini kazandığını söylüyor.

Cihangir’in hangi özellikleri sizi içten etkiledi?

Cihangir, yufka yürekli bir şahsiyet. bununla beraber lider, enerjik, eğlenceli ve fazla yönü olan. Bu da bir oyuncu için rolün epeyce fazla malzemesi olduğu anlamına geliyor ve yaptığınız işi daha da neşe saçan bir ayla getiriyor. Her karakteri farklı bir alıştırma olarak görüyorum. Seçtiğim karakterlerin birbirinden bambaşka olmasına itina gösteriyorum.

‘Yüz Yüze’nin kariyerinize etkisinin ne olmasını umarsınız?

Yaptığım işleri kariyer kaygısıyla seçmiyorum. Daha çok karakterin ve hikâyenin beni ne kadar heyecanlandırdığıyla ilgileniyorum. Bu işi de seçerken tam olarak böyle düşünerek seçtim.

Hangi özellikleri size ‘Yüz Yüze’de varım” dedirtti?

‘Yüz Yüze’nin daima karşılaşılamayacak güzellikte bir senaryoya sahip olduğuna inandığım için beni kendine çekti bu meslek. Çok dinç bir senaryosu var, bu da işin içinde olmak için yeterli bir sebepti.

Canlandırdığınız şahsiyet için nasıl bir gözlem yaptınız?

Aslında geçmişimde, kendi büyüdüğüm mahallede yaptığım gözlemler üzerinden çıkardığım bir kişilik Cihangir.

Gerçek hayatta böyle bir hikâyenin içerisine düşseydiniz adımlarınızı nasıl atardınız?

Cino’nun yaptığı gibi ihtiyatlı adımlar atardım.

Dizinin ilk bölümünün yayınlanmasının arkasında sosyal medyada hakkınızda pek çok paylaşım yapıldı. Siz bizzat ne cins geri dönüşler alıyorsunuz?

‘Yüz Yüze’nin birincil bölümünün yayınlanmasının ardındaki ben de fazla geri dönüşler aldım. Bu kadar emek harcadığımız ve severek yaptığımız bir işin millet kadar beğenilmesi keza önemli bir motivasyon kaynağı oluyor. Sonuçta seyircinin beğenisine karşın bir meslek yapıyoruz.

Olumlu geri dönüşler de oyuncunun defalarca motivasyonunu yükseltiyor natürel. Temposu ve aksiyonu da oldukça yüksek. Buralardan seyircinin ilgisini, dikkatini çektiğini düşünüyorum.

sinem kobal birkan sokullu

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir