banner

Son dakika… Adil Öksüz’ün serbest bırakılması soruşturmasında flaş gelişme

Son dakika... Adil Öksüz'ün serbest bırakılması soruşturmasında flaş gelişme

 

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu bahis edilen Adaletli Öksüz’ün özgürlük bırakılması ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısı Ramazan Dinç sürdürdüğü soruşturmayı tamamladı. Son dakika... Adil Öksüzün serbest bırakılması soruşturmasında flaş gelişme
Hazırlanan iddianamede 28 değişken hakkında dava açıldı. Şüphelilerin 13’ünün asker, 14’ünün emniyet görevlisi, 1’inin ise Başbakanlık Müşaviri olduğu anlaşıldı.

GÖZALTINDAYKEN ÖKSÜZ’Ü ZİYARET ETMİŞTİ

İddianamede, Başbakanlık Müşaviri olarak ödev yapan Ali İhsan Sarıkoca’nın Adil Yetim’ü gözaltındayken ziyaret ettiği belirtildi.

ADİL KIMSESIZ İLE GÖRÜŞMEYE BAŞLADIM

Ali İhsan Sarıcakoca ifadesinde Adaletli Kimsesiz ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak şunları anlattı:

“Karakola saat 17:30-18:00 sıralarında vardım. Polis Merkezi bahçesine geçtiğimde orada polis merkezi binasının önünde darbeciler sıraya dizilmiş vaziyette bulunuyordu. Karakolun bahçesinde Serter KOÇAK ile konuşmaya başladık, konuşmamızda Serter KOÇAK bana darbecilerden birisinin yardımcı doçent olduğunu ve FETÖ’nün imamı olduğunu söyledi. Ben sabaha dek darbecilerle uğraştım ve darbecilerin şehit ettiği insanlarımız ve onların yakınlarıyla ilgilendiğimden nedeniyle çok etkilendim, bu etkilenmemden nedeniyle Serter KOÇAK’ın bana söylemiş olduğu FETÖ’nün imamı olduğunu söylediği muavin doçent ile görüşmek istedim ve kendisiyle görüşmeye başladığım bu kişinin daha daha sonra Adaletli YETIM olduğunu öğrendik. Adil ÖKSÜZ ile ben görüşmeye başladım.

İLAHİYATÇI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Adaletli ÖKSÜZ bana kendisinin ilahiyatçı olduğunu söylemesi üzerine ben de ayrıca imam konuşmacı lisesi mezunu hem de hafız olduğum için kendisine “bu dek sivil vatandaşı İslamiyetteki hangi kritere takviye öldürdünüz, diye sordum. Adaletli ÖKSÜZ bana cevaben ‘biz bunları tasvip etmiyoruz’ dedi. Akabinde bana günahsız insanların öldürülemeyeceğine ilişkin bir ayet okudu, ben de kendisine cevaben neden söylediğiniz şeyleri yapmazsınız mealindeki ayeti okudum ve kendisinin Müslüman olmadığına inandığımı kendisine söyledim. Yanılıyorsam ve kendisinin de Müslüman olduğunu kabul ediyorsa kendisinin ailesinin ve bütün Müslümanlar için bildiği her şeyi anlatması gerektiğini kendisine söyledim. Bu sayede şayet de ahiretini kurtarabileceğini kendisine söyledim. Başını eğip sessiz kaldı. Bunun üzerinden ben de yanından ayrıldım, kendisiyle diğer türlü bir irtibatım olmadı.”

Son dakika... Adil Öksüzün serbest bırakılması soruşturmasında flaş gelişme

SON 24 SAATTE NE OLDU?

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir