banner

Son dakika: Yine Manisa… Yine kışlada zehirlenme

Son dakika: Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme

Alınan bilgiye takriben, komutanlığın General Seyfettin Çağbatur Kışlası’nda akşam yemeğinin ardındaki mide bulantısı ve kusma şikayetiyle revire başvuru eden 67 asker, buradaki ilk müdahalenin arkasından Manisa ve Merkezefendi Devlet hastanelerine kaldırıldı.

Askerlerin tedavisi sürüyor.

CHP’Lİ DELEGE BİÇER: 60’IN ÜZERINDE ASKER HASTANELERDE
Haberi aldıktan sonradan Manisa’daki hastanelere dışarı giden ve askerlerle konuşan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Hürriyet’e verdiği bilgide manisa’daki farklı alanlara yönlendirilmiş hastanelere kaldırılan toplam 67 askerin olduğunu belirtti. Biçer askerlerin akşam yemeğinde yedikleri kırmızı etten şikâyetçi olduğunu da söyledi.

Son dakika: Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme
Biçer hastanedeki askerlerle konuşuyor…

Biçer Hürriyet’e şunları kaydetti, “Merkezefendi Hastanesi ve Manisa Devlet Hastanesi’nde 67 asker bulunuyor. Hastane idaresinden de aldığım bilgiye takriben ambulansla yok askeri araçla getirilmişler. Askerler akşam yemeğinde et olduğunu, diğer zehirlenme olayında olduğu gibi bunun da ham olduğunu ve kötü koktuğunu söylediler. Öteki sefer de benzer şikayetler olmuştu. Bir kısmı eti tattıktan sonradan yemediğini söyledi. Durumu iyi olanlar onlar. Firmayla anlaşma iptal edilsin demiştik. Edilmedi.” 

1 ASKER HAYATINI KAYBETMİŞTİ
Manisa’daki 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda 24 mayıs tarihinde de benzer şekilde zehirlenme vakası yaşanmış 350 asker hastanelere kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılan askerlerden er Hüsnü Özel ise tüm çabalara rağmen hayatını kaybetmişti. 

Bu üzücü olaydan üç gün sonradan ise yine Manisa’da bu kere 6. Jandarma Komando Eğitim Alayı’nda yeniden toplu zehirlenme vakası yaşanmış 70 asker hastanelere kaldırılmıştı.  

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir