banner

Sosa’dan Beşiktaş itirafı!

Sosa'dan Beşiktaş itirafı!

Trabzonspor, transferin son gününde kadrosuna kattığı Jose Sosa, Tomas Hubocan ve Volkan Neşeli için imza töreni düzenledi. Medical Park Stadı’nda gerçekleştirilen ve kulüp başkanı Muharrem Sanatkâr’nın yer aldığı törende, 2 yıllık anlaşma sağlanan Volkan Şen ve satın alma opsiyonlu kiralanan Jose Sosa ile Tomas Hubocan’la kontrat imzalandı.

Başkan Usta, törende yaptığı açıklamada, kuvvet bir transfer sürecinde eksikliklerini tamamlamanın uğraşını verdiklerini aktardı. Bordo-mavili kulübün kuruluşunun 50. yılında olduklarını dile getiren Artist, şöyle devam etti:

“Zor süreçlerden bugüne ulaştık. Daha kuvvetli bazı olmak, Trabzonspor gibi başarılı bir kulübün nice başarılı dönemleri yakalaması açısından yoğun bir uğraş içerisindeyiz. Umut ediyorum ancak var olan çok değerli futbolcularımızla yeni transferlerimizle 2017-2018 sezonunda fazla lakin mükemmel bir Trabzonspor’u defalarca birlikte göreceğiz. Tüm amacımız fazla başarılı, zirvede olan bir Trabzonspor yapı edebilmek. Bu yolculukta en büyük gücümüz camiamız, taraftarımız. Trabzonspor’un nice şampiyonluk ve başarılarını birlikte yetişmek ümidiyle yeni transferlere ‘hoş geldiniz’ diyorum.”

Sanatçı, Trabzonspor’un uzun zamandan sonradan 24-25 kişilik bir kadrosu olduğunu da vurgulayarak, “Kadronun dıştan şu lahza kalan hiçbir oyuncumuz değil. Göreve geleli 2 sene oldu. Bir takımımız oluyordu 24-25 kişi. Takıma girmeyen, dışarıda da 15 karakter kadromuz bulunuyordu. Bu kadronun maliyeti şu andaki 3 transferin 2 katı değin oluyordu. Biz bu sene ’24-25 kişilik kadromuz olsun, bunun dışında bulunup bizim maliyetini üstlendiğimiz, oynamayan, patavatsız ağır yükün altından kurtulalım’ dedik. Fazla uzun zamandan sonra ilk kez bunu gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Ligde 2. sırada olmak ile 6. sırada bulunmak arasında ekonomik anlamda da büyük farklar yaşandığını kaydeden Artist, “Maç galip gelmek, sponsor, seyirci gelirleri, oyuncuların değerlerinin artmasına baktığımızda takvim kazanç farkı 80 milyon lira. İşte biz şunu yapmaya çalışıyoruz. Takım dışarıda olan oyunculara ödeme yükü olmayan bir Trabzonspor, sıralamada olası olan en yukarıdaki yere çalışan ve gelirlerini en üste çıkarmaya çalışan bir Trabzonspor olmalı. Bu finansal balans işi. Trabzonspor gibi kulüp, katiyen kabul edilemeyecek bir sırada bulunmamalı. Bundan sonraki yıllarla ilgili daha iyi planlama yapar duruma geldik.” ifadelerini kullandı.

Sanatkâr, Volkan Neşelendirici’i de bağırlarına bastıklarını belirterek, “Volkan, zaten milli oyuncu. Milli takıma da gidecektir. Trabzonspor’a da çok katkısı olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

SOSA’DAN BEŞİKTAŞ İTİRAFI!
Jose Sosa ise başta kulüp başkanı Muharrem Artist’ya teşekkür ederek, “Benim için kuvvet alınan bir karardı fakat gerçekten hoş bir karar aldığıma inanıyorum. Başkanımın söylediği gibi önemli bir sene olacak ama hepimiz kenetlenmeliyiz. Bu bir işlem, defalarca beraber bunu başaracağımıza inanıyorum. Bir an önce çalışmalara açtırmak, takıma katkı sağlamak istiyorum.” dedi.

Sosa, eski kulübü Beşiktaş’tan bir aktarma önerisi alıp almadığı yönündeki soruya, “Beşiktaş hakkında konuşmak gerçekte baskı. resmi olarak öneri gelmedi. Bu anın tadına varmak, burayı konuşmak benim için daha manâlı.” yanıtını verdi.

VOLKAN: BURAK YILMAZ TRANSFERİMDE ETKILI OLDU
Volkan Neşe Saçan ise Trabzonspor’un kendisine kucak açtığını ve baştan sahip çıktığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Bugünden itibaren bütün olumsuzlukları geride bırakarak futbola konsantre olup sahada Trabzonspor forması aşağıda çok başarılı olmak istiyorum. Benim için şiddet bir süreçti. Menajerim ve başkanıma her tarafta Trabzonspor’a geri dönmek istediğimi iletmiştim. O günden bu yana zorlu işlem. Sonunda çok mutlu olduğum gün oldu. İnşallah sahada sadece futbola odaklanıp elimden gelenin en iyisini yaparak takıma, skora katkı maddesi sağlamak istiyorum.”

Taraftarlara teşekkür eden Volkan Şen, “Dün havalanında fazla güzel karşıladılar. Bu teşekküre sahada elimden gelenin en iyisini yaparak cevap devretmek istiyorum. Kulüp ve benim için bahtı açık olmasını diliyorum. İnşallah hoş günler bizi bekliyor.” diye konuştu.

Volkan Neşeli, Burak Yılmaz ile görüştüğünü anlatarak, “Bana takviye oldu. Bana inanıyordu. Doğrusu Burak Yılmaz, transferimde etkili oldu.” ifadesini kullandı.

Slovak futbolcu Tomas Hubocan ise Türkiye’de önemli bir kulübe geldiğini aktararak, “Bunun farkındayım. Başkanım ve beni buraya öneren herkese fazla teşekkür ediyorum. Ben dün geldiğimden beri havalimanında, şehirde olsun, kulübün ne dek büyük olduğunu hissettim. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Çok çalışacağız. İnanıyorum fakat bu yılın sonunda hedefimize ulaşacağız.” şeklinde görüntü belirtti.

Jose Sosa beşiktaş trabzonspor

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir