banner

Taksiciler 15 Temmuz şehitleri anısına konvoy oluşturdu

Taksiciler 15 Temmuz şehitleri anısına konvoy oluşturdu

15 Temmuz şehitlerini unutturmamak nedeniyle düzenlenen etkinlik Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı Taksiciler Kooperatifi üyesi 249 taksici esnafı, Bağcılar Kirazlı Metrosu Etkinlik Alanı’nda bir araya geldi. 249 taksici ve konvoya katılan vatandaşlar, Bağcılar’dan hareket ederek Basın Ekspres üzerinden 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yayını durdurmak için basılan Özgürlük, CNN Türk ve Kanal D binalarının olduğu yere gelerek Doğan Medya Center önüne karanfil bıraktılar.

Taksiciler 15 Temmuz şehitleri anısına konvoy oluşturdu

‘TÜRK MİLLETİ, VATANI İÇİN CANINI SEVE SEVE FEDA ETTİ’

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Tankın önüne yatabilen hatta tankın altına yatıp kalktıktan sonra yeniden tankın altına giren bilen diğer bir halk müziği var mıdır bilmiyorum. Fakat Çanakkale ruhuna sahip vatanı, milleti ezanı, bayrağı için canını kendi isteğiyle feda eden Türk milletinde olur” dedi.

Taksiciler 15 Temmuz şehitleri anısına konvoy oluşturdu

15 Temmuz alçak darbe girişiminin yaşandığı o gece Şehit olan taksici Akın Serçelik’in eşi Sema Sertçelik darbe girişimindeki o gecenin önemini “Şehit eşi almak gurur ve iftihar verici. Tek derdimiz evlatlarımızı bu vatana şanslı yetiştirebilmektir. İnşallah son şehitlerimiz olurlar. Allah bir daha o günleri yaşatmasın” sözleriyle anlattı.

’15 TEMMUZ’U UNUTMA’

Vatan Caddesi üstünde yer alan İstanbul Güvenlik Müdürlüğüne de karanfil bırakan 249 taksici konvoyu rotasını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne çevirerek son bulurken Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi taksisinin durak başkanı Volan Dabanlı, “Keza taksiciler gününü hem de 15 Temmuz gecesinin 1’inci yıl dönümünü anmaya geldik” diye konuştu. 40 Taksici araçlarıyla ’15 Temmuz’ yazdığı programına Bağcılar Kaymakamlığına vekalet eden İstanbul Vali yardımcısı Osman Ateş, Ak parti ilçe teşkilatı başkanı İsmet Öztürk, ve 15 Temmuzu kum sanatıyla anlatan Ömer Faruk Elmas katıldı.

Taksiciler 15 Temmuz şehitleri anısına konvoy oluşturdu

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırı ve konvoya eşlik eden vatandaşlar, Doğan Medya Center’ın önünden geçtikten sonra, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gören yapan polislere karanfil verdi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir