banner

Tek isteği engelli çocuğunun tedavi edilmesi

Tek isteği engelli çocuğunun tedavi edilmesi

Mardin’de 16 yıl önce, çocuğunun yanlış iğne sonucu engelli duruma düştüğünü ileri süren annenin feryadı kalp burkuyor. Merkez Yenişehir ilçesinde ikamet eden ve eşi de engelli olan biri engelli 3 çocuk annesi Sultan Olgaç, 16 yaşındaki çocuğu Halil’in tedavi edilmesini istiyor. Oğlu Halil’in 5 aylıkken ateşlendiğini anlatan Olgaç, “Hastanede yaptıkları iğne sonrası oğlum engelli oldu. Bu durumu 1 yaşına gelince fark ettik ve artık çok geç olduğu söylendi. Mardin de gezmediğimiz çocuk doktoru, beyin cerrahı kalmadı. Ama beyhude çözüm bulamadık. Diyarbakır’da profesörlere gösterdik. Ankara’ya gittik fakat çözüm bulamadık” dedi.

Oğlu Halil’in vücudunda kitle tespit edildiğini anlatan Olgaç, “Önce kanser dediler sonradan şükür ama iyi huylu çıktı. En son Gülhane Askeri Hastaneye gittik. Genelkurmay oğluma sahip çıktı çare fark etti. Dönen elleri düzeldi. Lakin babamızın da yürümede engeli var, uzun zaman hiçbir yerde çalışamadı. Yıllardır kayınpederimden takviye alarak yaşıyoruz. Doktorlar yıllarca hastalığını anlamadılar. En son Mardin’de yeniden bir doktor nöbetler geçirdiğini söyledi ve yeniden Diyarbakır gittik. Ama çözüm bulamadık. Yıllardan Beri doktorları gezdik lakin maalesef çözüm bulamadık” diye konuştu.

Oğlunun iyi bir hastanede tedavi edilmesini istediğini anlatan Olgaç, “Ayrıca bir engelli annesi olarak azıcık duyarlık bekliyoruz. Mardin’de engelli yolları yok. Dolmuşlar bile oğlumu görünce durmuyor. Her yere yürüye yürüye gidiyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde oğlum için elimizden geleni yaptık lakin bu saatten daha sonra tek yapabildiğim ona sevgimizi belirlemek. Beyaz Ay Derneği oğlumun en büyük moral destekçisi. Biz anne baba olarak elimizden geleni yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Bir gün oğlum iyileşecek buna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Beril Solmuşgül

Haber Etiketleri:
· ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir