banner

Tesla 260 araç üretebilince yüzlerce çalışanın işine son verdi

Tesla 260 araç üretebilince yüzlerce çalışanın işine son verdi

Elektrikli araba üreticisi Tesla, yaptıkları yıllık performans değerlendirmesi sonucu toplu işten çıkarmaya gittiklerini açıkladı. Tesla’dan, “33 bin kişiden daha pozitif çalışana sahip şirketlerden biri olarak, performans değerlendirmeleri çoğunlukla şirketten ayrılıklarla sonuçlanır. Tesla büyümeye ve dünyanın her yerinden yeni ahali istihdam etmeye devam ediyor” açıklaması yapıldı.

Tesla’dan kaç kişinin çıkarıldığı ile ilgili kesin bir data verilmezken, eski bir Tesla çalışanı Reuters’a yaptığı açıklamada takriben 400 kişinin görevine son verildiğini söyledi. İşten çıkarılanlar, asistanlardan, ekip liderlerine ve danışmanlara değin değişiyor.

Ağustos ayında tanıtılan Model 3 modelini tanıtan şirket, 35 bin dolardan başlayan satışlarda eylül ayı siparişlerinin bin 500’ünü karşılayacağını, aralığa değin ayda 20 bin araç üreteceklerini söylemişti.

Faka otomobil mağazalarını kullanmayan ve satışlarını internet üzerinden yapan Tesla, şimdiye kadar 260 araç üretebildi. Model 3’e toplam sipariş ise 455 bine ulaşmış durumda. The Wall Street Journal’ın haberine tarafından çalışanlar Model 3’ün bazı parçalarını elle yapıyor.

59 milyar dolar piyasa değeri olan Tesla’nın hemen şimdi 3. dönem finansal tabloları açıklanmazken, şirketin imal hattında tutturulamayan hedeflere karşın personel alımına devam edeceği belirtiliyor.

Tesla Model 3 işten tümdengelim

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir