banner

TRT’de sekreter vurgunu: 5 milyon TL dolandırdı

TRT'de sekreter vurgunu: 5 milyon TL dolandırdı

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda ( TRT) 2 sene önce taşeron işyeri üzerinden sekreter olarak çalışmaya başlayan Aysun E.’nin yaptığı büyük vurgun, paralarını geri alamayan bazı TRT çalışanları ve vatandaşların şikâyetiyle geçen ay ortaya çıktı.

Sekreterlik yaptığı TRT’de iki yöneticinin kaşelerini kullanan Aysun E.’nin, hayali ihale açarak TRT’nin kantinini yıllık 800 bin TL karşılığı kiraya verdiği, parayı da cebe indirdiği tespit edildi.

KANTİNLE DUBLE DOLANDIRICILIK

Gazete Habertürk’ten Aykut Yılmaz’ın haberine kadar Aysun E.’nin kantin vurgunu bununla da sınırlı kalmadı.

Sahte ihaleyle kiraladığı kantinden kâr payı dağıtma vaadiyle TRT çalışanlarından da keza para topladı. Yetmedi, arsa alım satımı yoluyla yüksek gelir vaadederek, ayrıca bir takım TRT çalışanlarından hem de dıştan vatandaşlardan öbür meblağlarda paralar aldı.

İLİŞİĞİ KESİLDİ

Topladığı paraları geri ödememesi sonucu patlak veren skandal üstüne, TRT inceleme başlattı, ama fazla geçti. Yalanlarıyla kurumu da sıkıntıya sokarak kayıplara karışan Aysun E.’ye ulaşılamadı. TRT ile ilişiği kesildi. Mağdur olan TRT çalışanlarının ve vatandaşların suç duyurusunda bulunması üstüne konu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal etti.

Aysun E.’nin, çalışanları ve vatandaşları takriben 5 milyon TL dolandırdığı iddia ediliyor. Fakat tamamen ne değin para topladığına ve kaç kişiyi dolandırdığına ilişkin ayrıntılı araştırmalar sürüyor.

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir