banner

Türkiye Letonya basketbol maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Türkiye Letonya basketbol maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Belçika’yı son anlardaki mükemmel mücadelesiyle 78-65 yenip Eurobasket D Grubu’nda 2. galibiyetini bölge ve adını son 16 ekip arasına yazdıran 12 Dev adam, bugün gruptaki son maçında Letonya ile karşılaşacak. Mücadele, Türkiye’nin gruptaki sıralamasını ve son 16 turunda eşleşeceği rakibini belirleyecek. Ay-yıldızlılar, grubu 4. sırada tamamlaması durumunda, turnuvanın favorileri aralarında gösterilen ve C Grubu’nu lider bitirmesi kesinleşen İspanya ile son 16 turunda aleyhinde karşıya gelecek. Milliler, Letonya’yı yenerek 3. sırayı alması halinde ise C Grubu’nu ikinci sırada tamamlaması garantilenen Hırvatistan ile eşleşecek.

BÜYÜK FAYDA

Türkiye, bugün oynayacağı Letonya’ya resmi karşılaşmalarda geçit vermiyor. Rakibiyle 3 devlete ait maç yapan Devler, rakibini bu 3 buluşmada da yendi. Toplamda ise Letonya’yla 9 kez karşılaşan Milliler; bu maçlarda 7 başarı, 2 bozgun aldı.3

TÜRKİYE – LETONYA BASKETBOL MAÇI HANGİ KANALDA?

Eurorobasket 2017’de D Grubu’nda yer alan 12 Dev Adam, Letonya’yı misafir edecek. Türkiye – Letonya basketbol maçı bu akşam saat 20.45’te başlayacak. Ülker Salonu’nda oynanacak rastlama NTV Spor kanalından canlı olarak yayınlanacak.

EUROBASKET 2017 D GRUBU PUAN DURUMU

Takımlar O G M A Y AV Letonya 4 3 1 355 317 38 Sırbistan 4 3 1 326 299 27 Rusya 4 3 1 296 296 0 Türkiye 4 2 2 309 291 18 Belçika 4 1 3 299 336 -37 B.Britanya 4   0 320 366 -46

‘ATEŞİ BİRLİKTE YAKALIM’

12 Dev adam’ın başarılı teknik patronu Ufuk Sarıca, “Oyun kalitemiz her geçen maç yükseliyor. Bunu Letonya maçında da devam ettirmemiz şart. çılgın bir kalabalığa, çılgınca desteğe ihtiyacımız var. Taraftarların aleviyle maçı ateşe verip istiyoruz” şeklinde konuştu.

A Ulusal Basketbol Takımı’nın coachu Ufuk Sarıca, Ay-Yıldızlı ekibin her geçen maç gelişim gösterdiğini ve basketbolunun gün geçtikçe olgunlaştığını ifade ederek, letonya maçında “çılgınca” bir seyirci desteğini arkalarına alarak kazanmak istediklerini söyledi.

Sarıca, Belçika karşısında son derece gergin bir maç oynadıklarını ifade ederek, “Sonuçta bu bir karar maçıydı. birincil sanki mükemmel savunma yaptık. Lakin yine devrenin sonunda seri hücum savunmasında kolay hatalar yaptık. Ama bizim için hoş olan, böylesine gergin bir maçta sonunu iyi oynayıp, karar anlarında dürüst karar verip kazanmaktı. Bu bakımdan mutluyum” dedi.

Letonya maçının, turnuvadaki geleceklerine istikamet vereceğini dile getiren Sarıca, “Bizim için turnuvanın geleceğine ışık tutacak bir maç oynayacağız. Kaybedersek C Grubu’nun 1.’si ispanya ile oynarız. Bu eşleşmeden kaçmak istiyoruz. Bu açıdan salonda deli gibi bir topluluk ve çılgın gibi bir desteğe ihtiyacımız olacak. Taraftarımız bu kere bizi arkamızdan itmeli. Önceki maçlarda sahada kıvılcımı biz yakıyorduk. Ancak bu kere önce onlar davranmalı. Biz onlardan bir ateş alıp, sahayı ateşe vermeye çalışacağız. Umarım hep birlikte hedefe ulaşırız” yorumunu yaptı.

‘YENİLMEYECEK RAKIP DEĞİL’

Ufuk Sarıca, letonya’ya karşısında yeniden sahada ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını vurgulayarak, “letonya özellikle uzunlarıyla etkili olan bir takım. Lakin yenilmeyecek de bir takım değil. Son maçlarında ilk yarıda 13 sayı geri düşmelerine karşın kazandılar. Çok önemli bir takım. Fakat biz de maçı kazanabileceğimizi Rusya ve Sırbistan karşılaşmalarındaki performansımızla gösterdik. Küçük hatalarla kaybettiğimiz maçlar sonrasında letonya’yı yenmek ve üçüncü edinmek istiyoruz” diye konuştu.

‘OYNADIKÇA AÇILIYORUZ’

A Ulusal Basketbol Takımı’nın kaptanı Sinan Güler, letonya ile D Grubu’nda oynayacakları son maçın “kader maçı” niteliği taşıdığını söyledi. Sinan, kaybeden takımın 2. turda ispanya ile eşleşeceğini hatırlatarak, “Doğal olarak hiçbir takım 2. turda son kazanan ile eşleşmeyi istemez. Grup sonundaki yerimiz ve üst turlardaki kaderimiz letonya maçına emrindeki. Üst tura kaldığımız için mutluyuz. Biz oynadıkça verimi gelişen bir takımız. Grup maçları bittikçe rahatlıyoruz. Sonrasında daha da iyi basketbol oynamaya başlayacağız. Umarım letonya aleyhinde da kazanır ve üçüncülüğü alırız” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir