banner

Türkiye’de haber ve internet haberciliği

Türkiye’de haber yapan haber siteleri günden güne artıyor ve habercilik anlayışı okuyucu kitlesine göre değişiklik gösteriyor. Haber dünyası gazetecilikten internet haberciliğine doğru kayarken Avrupa’da söz sahibi olan bir haber sitesi henüz bulunmuyor. Yüzlerce haber sitesi içerisinde öne çıkan haber siteleri olsa da çoğu haber sitesi ajanslardan destek alıyor. Ülkemizde medya sektörünü destekleyen Anadolu Ajansı, Türk Haberler Ajansı, ANKA Ajansı, Tüba Ajans, Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı gibi haber ajansları bulunuyor. Bunlar dışında Reuters gibi yabancı medya kuruluşlarından da Türk haber siteleri yararlanıyor.

Habercilik sektörü gelişirken okuyucuya en hızlı, en güncel haberleri ulaştıran haber siteleri ön plana çıkıyor. Birçok haber sitesi sosyal medya siteleri olan Facebook, Twitter gibi siteler üzerinden okuyucuya ulaşmaya çalışırken; okuyucu kitlesinin okuma alışkanlığına göre haber üreten haber siteleri de var. Egüncel haber sitesi de bunlardan bir tanesi; genellikle KTÜ, Trabzon ve çevresi ile gündemi meşgul eden önemli konularda haber içerikleri Eguncel.net haber sitesinde yer alıyor.

Dünya ve Türkiye’den güncel, gündeme ait önemli haberlerin yer aldığı haber siteleri özel haberler aramayanlar için yeterli oluyor.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir