banner

Uyku ve düzenli seks paradan daha güçlü!

Uyku ve düzenli seks paradan daha güçlü!

İngiltere’de Oxford Economics üyeleri kadar yapılan bir araştırma, insanların gerçek zenginliğe parayla değil, uyumlu uyku ve iyi bir cinsel hayatla ulaşabileceğini gösterdi.

Vatan gazetesinde bulunan bilgiye takriben; araştırmacılar ‘parayla saadet olmaz’ sözüne kanıt özelliğinde olan bu araştırmada, gelirinin birden 4 kat artan bir insanla ahenkli uyku ve cinsel hayata sahip olan insanın benzer sevinç oranına sahip olmadığını, uyku ve düzenli seksin daha fazla mutlu ettiğini belirledi.

 

Uykusuzluğun çok sık görülen ve önemli ekonomik kayıplara sebebiyet veren bir hastalık olduğunu kaydeden uzmanlar, “Uykusuzluk, uykuya dalmada zorluk, uykunun bölünmesi ve tekrar uyuyamama ya da istenilenden önce uyanma durumudur. Uykunun fazla endişe ve çökkün duygu durumu gibi çoğu iç faktörlerden etkilenebileceğini vurgulayarak, dış faktörler olarak ise; geçici stresler, rahatsızlık, kaza, evlenme, boşanma, eğitim, meslek edinme, gelir seviyesinde azalma, işsiz kalma, fazla şamata, yüksek ya da düşük ısılar, rahatsız yatak, yüksek rakım, jet lag, ilaç bırakma, alışkın olunmayan şartlarda uyuma gibi faktörlerin en sık görülen sebepler olduğunu kaydetti.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir