banner

Uzakdoğulu turistler Kapadokya’dan balon turu yapmadan gitmiyor

Uzakdoğulu turistler Kapadokya’dan balon turu yapmadan gitmiyor

Dünyanın en ilginç doğa oluşumları arasında bulunan peribacaları ve kayadan oyma dini mabetleri ile her sene yaklaşık 2 milyon yerli ve tanıdık olmayan turisti ağırlayan Kapadokya’da, düzenlenen sıcak hava balon turlarına Uzakdoğulu turistler büyük ilgi gösteriyor.

Daha fazla Malezya, Singapur, Endonezya, Kore ve Çin’den gelen turistler, sabahın erken saatlerinde başlayan uçuşlarda, tan vaktinin bütün güzelliğini ortaya çıkardığı Ürgüp, Göreme, Ortahisar, Uçhisar, Avanos ve Nevşehir’i havadan panoramik olarak görme şansını yakalıyor.

Royal Balon Genel Müdürü Mehmet Dinler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada son zamanlarda Uzakdoğulu turistlerin balon turlarına ilgisinin arttığını bilhassa Çin’den gelen turistlerin sırf balona binmek için Kapadokya bölgesine geldiğini söyledi. Dinler, “Yaz mevsiminin en hoş günlerini yaşarken balon turlarındaki yoğunluğumuz benzer şekilde devam ediyor. Misafirlerimizin büyük çoğunluğunu ilk olarak Çin olmak üzere uzak doğudan gelen turistler oluşturuyor. Misafirlerimiz Kapadokya’ya sırf balon turlarına katılmak için geliyorlar. Bilindiği üzere Kapadokya sadece Türkiye’de değil dünyada da sıcak hava balonculuğunun başkentidir. 2017 yılında hedefimiz takriben 300 bin yolcuya balon turu yaptırmak. Çin’in 2018 yılı için turizmde de Türkiye yılı duyuru etmesinden sonradan ise 2018 hedefimizi asgari 400 bin yolcu olarak belirledik. Eşsiz bir coğrafyada yaşıyoruz. Dünyada eşi ve yarı değil. Bunu balon turu ile deneyim edip güneşin doğumunu yerden takriben 500, 600 metre yükseklikten şahitlik etmek paha biçilemez bir tecrübe olduğu için Çin’den gelen misafirlerimiz balon turlarına büyük ilgi gösteriyor” dedi. 

Coşkun Sağlamdin

Haber Etiketleri:
· · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir