banner

Volkan Demirel’e telefon fırlatan taraftar için 5 buçuk yıl hapis cezası istendi

Volkan Demirel'e telefon fırlatan taraftar için 5 buçuk yıl hapis cezası istendi

TT Arena’da 23 Nisan 2017’de Galatasaray Fenerbahçe aralarında oynanan derbide Fenerbahçe Kaptanı ve kalecisi Volkan Demirel’e cep telefonu atıldı. Telefon, Demirel’in sol bacağına isabet edince maça kısa süreliğine ara verildi.
 
Bunun üstüne İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Spor Şube Bürosu kamera kayıtlarından saptama ettiği güvenilmez V.A.’yı gözaltına aldı.
 
Savcılığa çıkarılan güvenilmez V.A. İfadesi alındıktan sonra özgür bırakıldı. Suçunu kabul eden V.A. İfadesinde pişman olduğunu belirterek “Bir anlık heyecanla yaptığım bir şeydi. Yapmamam gereken bir davranıştı” dedi.

Vatan’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianamede güvenilmez V.A.’nın sahaya kendisinin bireysel telefonu dıştan kullanmadığı diğer bir telefon soktuğu ve bu telefonu tribünden kaleci Volkan Demirel’e fırlattığı, telefonun Demirel’in bacağına isabet ettiği belirtildi. Savcılık iddianamede suç unsuru cep telefonunun silahtan sayıldığını belirtti. Savcı değişken V.A. hakkında “Spor alanlarına yasak madde sokulması ve müsabakanın bozulması” ve “silahla kasıtlı olarak yaralama” suçlarından 1,5 yıldan 5,5 yıla değin hapis istedi. V.A. hakkında 1 sene süreyle spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir