banner

Yeni HSK’nın Yargıtay seçimi

Yeni HSK'nın Yargıtay seçimi

ADLİ yargı kararnamesiyle 780 hâkim ve savcının yerini değiştiren Hâkimler ve Savcılar Kurulu, dün de Yargıtay’ın manâsız 7 koltuğu için tercih yaptı. Buna göre eski HSYK Genel Sekreteri Alim Başaran, Hak Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı, Yargıtay Savcısı Fevzi Yıldırım, eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in eşi Hatıran Alper, İstanbul hâkimi İslam Çiçek ve Yargıtay Muayene Hakimi Kadri Özerdoğan Yargıtay üyesi seçildi.

ZARRAB’I TAHLIYE ETMİŞTİ
Yargıtay’ın yeni üyelerinden İslam Çiçek, 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı Reza Zarrab ve bakan çocukları için terhis kararı vermiş, Facebook hesabından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için açılan ‘Allah UZUN ömür versin UZUN adam’ sayfasını beğenisiyle uyarı çekmişti. İslam Çiçek, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu TV Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın da arasında olduğu 32 şahsiyet nezaret kararını da veren hâkimdi.

KODALAK YARGITAY ÜYESİ
HSK’nın Yargıtay’a üye seçtiği isimler aralarında, trafik kazasında hayatını kaybeden Denizli Başsavcısı Mustafa Alper’in eşi Hatıran Alper ile eski Ankara Başsavcısı Harun Kodalak dikkat çekti. Kodalak, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevini yürütüyordu.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir