banner

‘Yollarda heder olmasın bize lazım’

'Yollarda heder olmasın bize lazım'

ADALET SOKAKTA ARANMAZ
“(Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü ve yürüyüşün ilk gününde Başbakan Yıldırım’a gönderdiğini söylediği mektup) Hak sokakta aranmaz. Aranacağı yer yargıdır. Kamuoyunda fazla konuşulan bir bağımsızlık vazgeçme işi var. Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı özgür bırakılınca Kılıçdaroğlu ‘kamuoyu vicdanı’ falan dedi. Üstteki duruşma tutuklama kararı verince tekrar eleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşte olduğu için zihinsel ve fiziksel yorgunluğu var. Çelişkili açıklamalar yapmaya başladı. Yürüyüşü bırakması lazım. Bize lüzumlu Kılıçdaroğlu. Yollarda kendisini heder etmesine gönlümüz razı olmaz.

NİYE BÖYLE YAPIYORSUNUZ DİYEMEM
(İki eğitimcinin istek grevi) Mektup meselesi şu; iki öğretim üyesi istek grevine başladı. Sayın Kılıçdaroğlu ‘konuyla ilgilenin’ diye ricada bulundu. Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’yi görevlendirdim. Arkadaşların aileleriyle görüştü. Eylemi sonlandırmalarını istedi. Olumlu bir yaklaşma göremedik. Aileler aksine ‘Biz bu eylemlerden kibir duyuyoruz’ gibisinden davranış içine girdiler. İstedikleri şu; herhangi bir itiraz komisyonuna girmeden göreve iade edilsinler. Diğer ne yapabiliriz? Örgüt ilişkisi yüzünden bir nezaret üretilmiş. Ben Başbakan olarak yargısal faaliyetlere ‘kardeşim niye böyle yapıyorsunuz’ diyecek durumda değilim. İnsani bakımdan gereken çalışmaları yaptık. Gördük oysa iş ideolojik boyuta taşınmış, yapacak artı bir şey yok.

(Askerlerin zehirlenmesinde sabotaj iddiaları) Bunu söyleyebilmek için elde bilgi olması lazım. Her olanak dikkate alınarak araştırma yapılıyor. Benzer olayların tekrar tekrar gelmesi buna benzer düşüncelerin oluşmasına neden olabiliyor. Tüm birliklerdeki toplu yemek işlerini gözden geçiriyoruz. İaşe alımlarıyla ilgili yeni bir sistem devreye girecek. 

‘DEDİKODULARA ITIBAR ETMEYİZ’
KABİNE değişikliği konusunda Cumhurbaşkanı ile arasında uzlaşmazlık olduğu iddiaları üstüne Yıldırım, “Dedikodulara şeref etmeyiz. Cumhurbaşkanı ile aramızda hiçbir sorun olmaz. Bakın çok iddialı bir şey söylüyorum” açıklamasını yaptı. Şimşek, gazetecilerin “Kabinede revizyon olacak mı” sorusu üstüne ise “Aranızda bakan elde etmek isteyen mi var” sözleriyle esprili yanıt verdi.

‘İHVAN’A TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEN PYD’YE NE DİYECEK’
(Katar krizi) Katar’a yapılan suçlamaların ne olduğunu kimse bilmiyor. Müslüman Kardeşler’e, Hamas’a yardımcı olmak. Bunlar ne zamandan beri silahlı terör örgütü oldu? Bu işin standardı olması gerekli. Terör örgütü olmanın bir tanımı var. Hamas’a, İhvan’a terör örgütü diyen PYD’ye ne diyecek? Böyle bir çifte standart olur mu? Bu değin basit olmamalı.”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir