banner

Yönetim için isimler belirlendi, yeni partiye isim aranıyor

Yönetim için isimler belirlendi, yeni partiye isim aranıyor

 

Karar Gazetesi’nden Erol Metin’in haberine kadar, MHP’den ihraç edilen bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, partinin liderinin Meral Akşener olacağını kendisine ait sosyal medya hesabından duyurmuştu. Balıkesir egemen milletvekili İsmail Ok da yeni partiye katılacağını açıklamıştı. Böylece Akşener’in partisi kurulduğu anda en düşük iki vekille TBMM’de temsilcilik edilme şansı bulacak.

Geniş yelpazeli partinin isminin ne olması gerektiği konusunda birçok kişiden zihin alınırken, Akşener’in, partinin kadrolarını oluşturmak nedeniyle birtakım görüşmeler yaptığı bahis edildi. Edinilen bilgilere göre Akşener, büyük illerde teşkilatlanmanın tamamlanması için görevlendirme yaptı. İl başkanlığı için düşünülen isimlere, kendi kadrolarını oluşturma talimatı verildi. Akşener’in genel başkan olacağı yeni partinin yönetiminde kimlerin yer alacağı da ağır ağır netleştiriliyor.

Akşener’in vefa ilkesini gözeterek zorlu çaba sırasında kendisini yalnız bırakmayanları yönetime taşıyacağına uyarı çekiliyor. Bu kapsamda Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Akşener’in avukatlığını yapan emekli Ağır Ceza Hakimi Feridun Bahşi, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, MHP eski Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Erdem, Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok ve Isparta Egemen Milletvekili Nuri Okutan’ın partide atama üstleneceği belirtiliyor. Akşener’le birlikte hareket etme kararı bölge Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ’ın yanı sıra Kayseri Bağımsız Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’na da listede yer verilmesi bekleniyor. Akşener’in eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, emekli Korgeneral Engin Bölge ve Mansur Yavaş’ı da kurulacak partide bakmak istediği kulislerde konuşulan iddialar aralarında. Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Sakin’la da temas kurulduğu öne sürüldü.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir