banner

Zeynep’in seçimini kabullenmek aile için zor olur

Zeynep’in seçimini kabullenmek aile için zor olur

Yapımcılığını MED Yapım-MF Yapım’ın üstlendiği başrollerini Cansu Dere, Beren Gökyıldız ve Gonca Vuslateri’nin paylaştığı Anne dizisi 31. son bölümüyle izleyicisinin karşısına çıkacak. Dizinin yeni bölümünde, Sinan’ın ölmesi Zeynep başta elde etmek üzere herkesi içten sarsıyor. Şule, Zeynep’den şaşılacak istekte bulunuyor. Melek’in Zeynep’te kalmasına izin eden Şule karşılığında Zeynep’in Cengiz’den şikayetini geri çekmesini istiyor. İşte Anne 31. son birim fragmanı ve özeti…

ANNE 31. SON BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Şule ve bebeğini kurtarmak için kendi hayatından vazgeçen Sinan’ın ölümü herkesi yıkmıştır. Zeynep Sinan’ın ölümünün üstesinden gelmeye çalışırken yanına kalan Turna’yı da göz önünde bulundurmak zorundadır.

Cengiz ve Şule, yanlarında Hasan’la firari hayatını daha pozitif sürdürmemek için Zeynep’le bir pazarlığa girişirler. Zeynep, Hasan’ın yokluğunda biçare olan Turna daha fazla üzülmesin diye kendi hislerinden vazgeçerek fedakarca bir tercih yapar. Böylece Cengiz ve Şule kaçak hayatından kurtulur, beklemedikleri bir hayata kavuşurlar.

Oysa Zeynep’in seçimini kabullenmek ailedeki herkes için basit olmayacaktır. Ablasıyla zıt düşen Gamze ile Cahide’nin arası açılır. Duru, Gamze’yi yumuşatmakla uğraşırken yürek krizini atlatan Cahide ise kötüye dışarı giden afiyet durumunu herkesten saklamaya çalışmaktadır.

Zeynep yüzüne bakmak istemediği Cengiz ile pazarlığa oturduğu için kendini suçlarken, Cengiz’in tavrı işleri daha da zorlaştırır. Oysa Şule ve Cengiz, Cahide ve Turna ile ilgili büyük sırrı öğrenince Cengiz yeni bir plan yapar ve oyunu buna tarafından oynamaya başlar.

Zeynep cephesinde de büyük bir sır açığa çıkmak üzeredir. Zeynep babasının öldüğü yangını sorgulamaya başlar. Zeynep’i durdurmak için Ali’den yardım isteyen Gönül’ün hayattaki en büyük korkusu hakiki mi olacaktır?

BİR ÖNCEKİ BÖLÜMDE YAŞANANLAR

Sinan, Zeynep’i riske atmamak için Cengiz’in dediğini yapar. Kimseye haber vermeden Cengiz’in saklandığı depoya kimsesiz gider. Karşılaştığı görüntü az daha aklını başından alır. Zeynep’i boynuna geçirilmiş bir iple taburenin üstünde görür. O lahza düşünebildiği tek şey karısını ipten kurtarmaktır. Bütün da Cengiz’in planladığı gibi Zeynep’e yöneldiğinde, kafasına aldığı darbeyle yığılır.

Cengiz yeniden yapacağını yapmış, Sinan’ı en güçsüz yerinden yakalamıştır. Sinan kendine geldiğinde Zeynep’i yerde dingin yatar halde görür. Zeynep ölüm kalım savaşı verirken, yanı başındaki Sinan’ın eli kolu bağlıdır. Sevdiğine öylece bakıp da destek edememenin derin ızdırabını yaşar.

Bu acı tablo bile Cengiz’in intikam ateşini söndürmeye yetmeyecektir. O depoda Zeynep’i, Sinan’ı ve hatta son olarak kendisini öldürüp her şeye son vermeyi kafasına koymuştur.

Zeynep’in kaçırılmasının ardındaki Sinan’ın da ortadan kaybolması herkese Cengiz’i düşündürür lakin yerlerinin bulunması kolay görünmemektedir. Cümbür Cemaat onları bulmak için seferber olur. Kuşkusuz bu süreçte en çok acı çekenler tekrar “anne” lerdir. Gönül ve Zeynep’le hala dargın olan Cahide, biçare ülkü gelirler. Yüreklerinde taşıdıkları bıkkınlık görünenden kat kat fazladır. O Kadar oysa sonunda biri bu yükü taşıyamaz ülkü kazanç.